280 nowych limuzyn dla rządu? Premier podjął decyzję!

280 nowych limuzyn dla rządu? Przetarg odwołany. Mateusz Morawiecki zakazał także kolejnych.

Według ustaleń Wirtualnej Polski, premier Mateusz Morawiecki zdecydował o wycofaniu się z dostawy 280 aut. Limuzyny miały zostać rozdysponowane do ministerstw oraz urzędów. Przetarg jednak unieważniono. Środki na zakup limuzyn zostaną przekazane na walkę z koronawirusem.
Informacja na temat unieważnienia postępowania pojawiła  się w poniedziałek wieczorem. Mogliśmy ją przeczytać na stronach internetowych Centrum Obsługi Administracji Rządowej. To właśnie ta instytucja przeprowadzała przetarg.
W uzasadnieniu czytamy, że „wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć”.
Decyzję o unieważnieniu miał podjąć sam premier Mateusz Morawiecki.
-Zakazał podobnych przetargów w KPRM, ministerstwach, urzędach i rządowych agencjach. Wszystkie środki mają być teraz przeznaczone na walkę z koronawirusem i na bezpieczeństwo zdrowotne Polaków – powiedziała serwisowi WP osoba znająca kulisy tej sprawy.
– To chyba najlepsza decyzja jaką mógł podjąć premier Mateusz Morawiecki. Zakup 280 limuzyn w dobie kryzysu spowodowanego koronawirusem to byłaby skrajna nieodpowiedzialność. To bardzo dobrze, że ogromne środki na zakup aut wesprą walkę z koronawirusem w naszym kraju. Szczerze mówiąc lepszej decyzji nie dało się chyba podjąć. Liczę, że przekażą ją wszystkie media, które wcześniej mówiły o ogłoszeniu przetargu. – mówi wyborczej24 jedna z osób związanych ze sprawą.

Komentarze