500 TYSIĘCY na dziecko! Zatrważająca kwota na utrzymanie!

koronawirus u dzieci

Od 160 tysięcy złotych do ponad 500 tysięcy kosztuje wychowanie dziecka do 20 roku życia według szacunków ekspertów z Forsala. Ta olbrzymia kwota starczy na wybudowanie wolnostojącego domu.

 

Oczywiście wynik końcowy zależy od standardu życia, jeżeli rodzice od samego początku liczą na wygodę i zatrudniają opiekunkę a następnie posyłają dziecko do prywatnej szkoły muszą się liczyć z dużymi wydatkami. Miesięczne koszty mogą wtedy podskoczyć do kwoty 2,5 tysiąca złotych.

Im starsze dziecko tym więcej nas kosztuje. W okresie niemowlęcym największymi wydatkami są wózek, pieluchy, odpowiednie jedzenie i ubranka. Wydatki zaczynają rosnąć kiedy posyłamy dziecko do przedszkola i szkoły. Rocznie to wydatki nawet 10 tysięcy złotych i więcej. Najbardziej obiążające budżet jest posłanie dziecka do prywatnej szkoły z dodatkowymi zajęciami. Koszty mogą wynieść od 1500 do ponad 2000 złotych. Dla większości obywateli to kwoty nie do udźwignięcia.

Trzeba sobie zadać także pytanie, czy taka inwestycja zwróci się kiedykolwiek. Nawet najlepiej wyedukowane dziecko może trafić na szklany sufit, którego nie będzie mogło nigdy przebić. Brak znajomości prowadzi do znalezienia niskopłatnej pracy, w dalszej konsekwencji dochodzi frustracja, a w najgorszym przypadku może się to skończyć depresją.

Ostatecznie koszty wychowania jednego dziecko do 20 roku życia wynoszą w zależności od wydatkowania, od 160 tysięcy złotych do ponad 500 tysięcy.

 

 

Źrodło: Forsal / Wprost

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze