Adam Michnik straszy odejściem! Konflikt w Agorze narasta!

Zarząd „Agory” planuje połączyć portal Gazeta.pl i Gazetę Wyborczą. To wiązałoby się ze zwolnieniami w redakcji gazety. Przeciwny takim decyzjom jest Adam Michnik, który zagroził nawet swoim odejściem.

Nieuchronne zmiany?

Zmiany w Agorze zaplanował zarząd spółki, który chce jak najbardziej zwiększyć zyski . W komunikacie, który wystosowano możemy przeczytać:

Celem jest zmaksymalizowanie szans na wykorzystanie potencjału serwisów internetowych Spółki do przyspieszenia liczby subskrypcji cyfrowych Wyborcza.pl oraz zwiększenia wpływów ze sprzedaży usłu reklamowych.

Według zarządu spółki te decyzje mają zapewnić sukces, czyli zwiększy maksymalnie dochody.

Bunt naczelnego

Jednak na te decyzje zarządu stanowcze „nie” mówi Adam Michnik, który jest redaktorem naczelnym gazety. Według niego redakcja dziennika byłaby najbardziej poszkodowana. Chodzi o połączenie portalu Gazeta.pl oraz Gazety Wyborczej. Pojawiają się nieoficjalne głosy , że redakcja dziennika podlegałaby kierownictwu portalu. W efekcie doszłoby tez do zwolnień w dzienniku. Zwolniony zostałby wydawca Jerzy Wójcik.  Magazyn Press podaje:

Decyzja zarządu Agory o połączeniu redakcji nie jest jeszcze ostateczna, bo sprzeciwi się jej między innymi Adam Michnik, redaktor naczelny Gazety Wyborczej. Miał nawet zagrozić odejściem.

Ponoć plan integracji ma zostać uzgodniony do końca roku.

Facebook/Adam Michnik

Będzie kompromis?

Z kolei spółka przekazała informację poufną. Jak donosi magazyn Press:

Zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych działalności internetowej grupy Agora.

W jaki sposób zakończy się ten konflikt? Czy zarząd dojdzie do porozumienia z Adamem Michnikiem? To już wkrótce się okaże.

Źródło: Press.pl

Zdjęcia: Facebook/Gazeta Wyborcza

Komentarze