Afera Listy Trójki. TO policja zrobiła z protestującymi! Otoczono siedzibę radia i…

Afera Listy Przebojów Trójki. Protest na Myśliwieckiej. Przyjechała policja.

Warszawa – o godzinie 19:07 rozpoczął się protest związany z aferą ws. Trójki i Listy Przebojów. Przed siedzibą rozgłośni zebrali się słuchacze, politycy a także dziennikarze. Na miejscu był kandydat na prezydenta Robert Biedroń.

Na ulicy Myśliwieckiej o godzinie 19 rozpoczął się protest. Zgromadzeni skandowali „wolne media”. Ponadto odegrano słynny już utwór Kazika  „Twój ból jest lepszy niż mój”.  Brawa zebrał także były prowadzący Trójki Marek Niedźwiecki.

– 60 lat dobrej tradycji trzeba pielęgnować. Niech żyją wolne media – powiedział  Robert Biedroń rozmawiając  z dziennikarzami.

Na miejscu zjawiła się policja i otoczyła siedzibę radia na ulicy Myśliwieckiej w Warszawie. Policjanci po otoczeniu budynku zdecydowała się wobec protestujących…

 

Funkcjonariusze nakazali rozejście się z uwagi na pandemię koronawirusa. Ponadto policjanci zdecydowali się  otoczyć wejście do siedziby radia. Wylegitymowano także niektóre osoby biorące udział w proteście.

-Policja spisuje osoby trzymające transparenty w cichym proteście przeciwko cenzurze pod Trójką. Lecą pierwsze mandaty i sprawy kierowane do sądu. Interweniują posłowie – czytany na Twitterze.

Tymczasem Polskie Radio dziś nie zdecydowało się na przeprowadzenie 1999 notowania Listy Przebojów Trójki. Polskie radio poinformowało o zawieszeniu audycji.

-Dziś po godzinie 19.00 zagramy przeboje znane z trójkowej anteny. Czynimy tak z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia – czytamy w oświadczeniu.

fot. Twitter Jakub O. Pietrzak

Komentarze