AFRYKAŃSKIE powietrze dotrze do Polski już jutro! Termometry pokażą nawet…

Nie sposób nie zauważyć, że pogoda za oknem przypomina nam już o zbliżającej się jesieni.

Okazuje się jednak, że czeka nas jeszcze nieoczekiwany zwrot akcji. Ciepłe powietrze znad Morza Czarnego jest już w drodze do Polski. Będzie jednak obszar z nieco niższą temperaturą. Początkowo “Lisbeth” ominie pas terenów na północy naszego kraju.

Już w sobotę pogodę w Polsce zacznie kształtować wyż “Lisbeth”. Jego wpływ będzie bardzo odczuwalny – na zewnątrz w końcu będzie pogodnie i słonecznie. Trzeba się jednak przygotować także na silniejsze porywy południowo-zachodniego wiatru. Mogą one sięgać aż 50 km/h! Może to obniżyć temperaturę odczuwalną o kilka stopni.

Trochę gorsze warunki prognozowane są dla północnych terenów naszego kraju. Pas od województwa zachodniopomorskiego aż po Podlasie przez cały dzień nawiedzać będą mżawki. Termometry w sobotę pokażą tam maksymalnie 15 stopni Celsjusza. W niedzielę natomiast będzie to 10 st. więcej!

Jednak już w niedzielę warunki pogodowe w całym kraju unormują się. Wszyscy będziemy mogli cieszyć się korzystną aurą i słońcem. Co najważniejsze, w górę poszybują także słupki rtęci!

W sobotę temperatura sięgnie nawet 22 kreski. W niedzielę natomiast może być to już 25 st. C.

Taka ciepła, jesienna pogoda utrzyma się minimum do środy. Później aura będzie raczej zmienna – trochę słońca, ale i przelotne opady deszczu. Temperatura niestety spadnie o kilka stopni.

Komentarze