Aleje Jerozolimskie w Warszawie ZMIENIĄ nazwę na „Lecha Kaczyńskiego”?!

Wkrótce Aleje Jerozolimskie w Warszawie zmienią nazwę na „Aleje Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”?

– Rozumiem, że bardzo różni ludzie mogą mieć różne pomysły i to szanuję, natomiast ja będę miał swój pomysł na to, jak się wywiązać ze swojego zobowiązania – powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski nawiązując do projektu uchwały na temat zmiany nazwy al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego. Teraz pojawił się nowy pomysł…

-Ulica Armii Ludowej powinna mieć inną nazwę. Jednak jest to zdecydowanie zbyt mało prestiżowa ulica Warszawy na takiego patrona jak Lech Kaczyński. Aleje Jerozolimskie wydają się być dobrym pomysłem. Drugi koncept to Puławska. Prezydent nie może być patronem miejsca reliktów poprzedniego ustroju. Liczę na to, że Rafał Trzaskowski nie będzie blokował tej inicjatywy – mówi jeden z polityków PiS.

Wiele osób krytycznie odnosi się do tego pomysłu. Ich zdaniem nie należy zmieniać nazwy Aleji Jerozolimskich. Wielu jest także przeciwnych zmiany „Armii Ludowej” na „Lecha Kaczyńskiego”. Ich zdaniem patronat tragicznie zmarłego prezydenta nie jest potrzebny.

-Upamiętnienie ofiar katastrofy to jedno. Jednak stawianie pomników i zmienianie nazw ulic na każdym kroku jest niedopuszczalne. Pomnik ofiar moim zdaniem wystarcza w zupełności. – mówi poseł opozycji. Jak dodaje – nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek zmienił nazwę Aleji Jerozolimskich.

Według naszych źródeł pomysł jest na razie tylko konceptem środowiska politycznego PiS. Źródła mówią o pomyśle „godnego upamiętnienia” prezydenta Lecha Kaczyńskiego w stolicy.

Komentarze