ARMAGEDON pogodowy! IMGW wydało ostrzeżenie!

pogodowy

W najbliższych dniach pogoda naprawdę nas zaskoczy. To będzie prawdziwy pogodowy armagedon!

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenie przed opadami marznącymi i silnym wiatrem, który w porywach może rozpędzić się do 75 kilometrów na godzinę!

Szczególnie silny wiatr będzie odczuwalny na północy naszego kraju. Jak prognozują synoptycy IMGW, pojawi się tu wiatr, który powieje z południowego zachodu. Zgodnie z przewidywaniami, może on osiągnąć średnią prędkość od 30 do 50 kilometrów na godzinę, w porywach do 75 km/h.

Jak donosi portal TVN Meteo, alerty przed tym zjawiskiem obowiązują w województwie pomorskim w powiatach słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, Gdynia, Sopot, Gdańsk, gdańskim i kartuskim. Ostrzeżenia będą obowiązywać do godziny 14, a we wschodnich powiatach aż do godz. 23.

Gołoledź

Według prognoz, w sporej części kraju wystąpią słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, które mogą powodować gołoledź.

Ostrzeżenia IMGW

pogodowy
TVN Meteo

Obowiązują one w następujących województwach:

– kujawsko-pomorskim, (obowiązują we wszystkich powiatach poza: grudziądzkim, Grudziądz, chełmińskim, świeckim, tucholskim, bydgoskim, Bydgoszcz, nakielskim, sępoleńskim), gdzie ważne będą do godz. 9;

– warmińsko-mazurskim (obowiązują w powiatach: gołdapskim, oleckim, giżyckim, piskim, ełckim, mrągowskim, szczycieńskim, nidzickim, działdowskim), gdzie ważne będą do godz. 9;

– podlaskim, obowiązywać będą do godz. 10;

– mazowieckim, ważne będą do godz. 12;

– łódzkim, obowiązywać będą do godz. 11;

– świętokrzyskim, ważne będą do godz. 9.30;

– lubelskim (obowiązują we wszystkich powiatach poza: świdnickim, chełmskim, Chełm, hrubieszowskim, krasnostawskim, zamojskim, Zamość, tomaszowskim, biłgorajskim i janowskim), gdzie ważne będą do godz. 16;

– wielkopolskim (obowiązują w powiatach: gnieźnieńskim, wrzesińskim, słupeckim, konińskim, Konin, tureckim, kolskim, pleszewskim, kaliskim, Kalisz, ostrowskim, ostrzeszowskim, kępińskim), gdzie obowiązywać będą do godz. 8;

– śląskim (obowiązują we wszystkich powiatach poza: żywieckim, cieszyńskim, bielskim, Bielsko-Biała), gdzie obowiązywać będą do godz. 9.30;

– małopolskim, (obowiązują w powiatach: oświęcimskim, chrzanowskim, olkuskim, krakowskim, Kraków, miechowskim), gdzie ważne będą do godz. 9.30.

Jaka pogoda będzie w Sylwestra?

W ostatnim dniu 2019 roku będzie silnie wiało. Alerty mogą obowiązywać na terenie woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

W powiatach nadmorskich woj. zachodnio-pomorskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h, w porywach do 70 km/h.

W woj. pomorskim prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości od 30 do 50 km/h, w porywach do 80 km/h. Najsilniejsze porywy prognozowane są w rejonie nadmorskim.

Dla woj. warmińsko-mazurskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 30 km/h, w porywach do 65 km/h. Na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego może silnie wiać w porywach do 70 km/h.

Źródło: Tvnmeteo.tvn24.pl

Zdjęcia: Pixabay, Tvnmeteo.tvn24.pl

Komentarze