ASHWAGANDHA- roślina która UZDRAWIA! Sprawdź, jakie ma właściwości i jak ją stosować!

roślina

Ashwagandha, znana także jako indyjski żeń szeń lub witania ospała ma niezwykłe właściwości zdrowotne!

Cudowna roślina stosowana jest od stuleci w medycynie ajurwedyjskiej, a jej cenne składniki znajdujące się w korzeniu sprzyjają w kuracji problemów z płodnością u mężczyzn. Stąd uważana jest za roślinę, która uzdrawia.

 

Niezwykłe działanie ashwagandhy wynika z obecności unikalnych związków w roślinie. Zielona część ashwagandhy zawiera witanolidy, wykazujące silne działanie antybakteryjne i antynowotorowe.

W korzeniu ashwagandhy znajdziemy glikowitanolidy, które mają działanie adaptogenne (tj. wzmagające proces budowy odporności organizmu). Roślina jest stosowana jako środek w przypadku problemów ze snem oraz zaburzeń cyklu miesiączkowego

 

 

Ashwagandha najbardziej słynie z tego, że przywraca siły witalne i poprawia ogólną kondycję ciała i umysłu. Spożywanie naparu z tej rośliny polecane jest osobom, które chcą wzmocnić swoją kondycję fizyczną, a także tym, którzy potrzebują wzmożonej koncentracji. Ashwagandha wykazuje działanie antystresowe oraz pobudzające receptory mózgowe.

 

Według naukowców indyjski żeń-szeń może być pomocny w poważnych chorobach takich jak choroba Alzheimera, schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, stany lękowe czy nerwica.

Witanolidy obecne w zielonej części rośliny, mogą wykazywać działanie hamujące wzrost niektórych nowotworów.

 

Korzeń ashwagandhy można pić pod postacią odwaru i jest on sprowadzany bezpośrednio z Indii. Produkt będzie dostępny w dobrze zaopatrzonych sklepach zielarskich i sklepach ze zdrową żywnością.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Śmiertelnie chory NAUKOWIEC przeistacza się w CYBORGA. ŻYCIE zaczęła przedłużać mu…

 

 

Równie pozytywnie na poprawę jakości zdrowia psychicznego wpływają takie zioła jak m.in: pokrzywa, żeń-szeń syberyjski, yerba mate, krwawnik pospolity, cykoria podróżnik.

 

 

 

Źródło:medonet/pixabay

Komentarze