AWANS w rankingu FIFA!

Reprezentacja Polski ma duże szanse na awans o dwie pozycje, w najnowszym rankingu FIFA. Jeśli Polacy pokonają Izrael oraz Macedonię Północną w meczach eliminacyjnych do Euro 2020 awansują za 18. miejsce.

Już 14 czerwca zostanie opublikowany nowy ranking FIFA. Tuż przed publikacją dojdzie jeszcze do dwóch meczów w eliminacjach do mistrzostw Europy 2020. Dotychczas miejsce Polaków było niezmienne od listopada 2018 roku. Biało- czerwoni zajmują 20. lokatę. Polacy przed sobą mają mecze z Izraelem oraz Macedonią Północną. Aby awansować o dwie pozycje wyżej, polscy piłkarze muszą zdobyć komplet punktów.

Drugim warunkiem jest to, aby Walia oraz Meksyk straciły punkty w swoich spotkaniach. Meksyk musi zremisować z Wenezuelą oraz Ekwadorem, a Walia przegrać z Chorwacją i zremisować z Węgrami. W przypadku takiego scenariusza Polacy awansowaliby na 18. pozycję i traciłaby tylko 8 punktów do Szwecji, która zajmuje 17. miejsce.

Czołowe miejsca w rankingu zajmują Belgia, Francja, Brazylia, Anglia oraz Chorwacja. W czubie tabeli raczej nie dojdzie do większych zmian.

Już 7 czerwca Polacy zmierzą się w Skopje z Macedonią Północną, a 10 czerwca w Warszawie z Izraelem. Po dwóch kolejkach Polacy są liderami grupy G. W pierwszych dwóch spotkaniach pokonali Austrię oraz Łotwę.

PK

Komentarze