Beata Szydło wprost o partii rządzącej! Powiedziała, kto jej zdaniem powinien zostać premierem kiedy wygra PiS!

Europosłanka PiS i była premier Beata Szydło wyraziła swoje przekonanie, że w przypadku wygranej Prawa i Sprawiedliwości (PiS) w nadchodzących wyborach parlamentarnych, prezes partii Jarosław Kaczyński powinien objąć stanowisko szefa rządu. Szydło podkreśliła to w wywiadzie udzielonym w sobotę w RMF FM.

Pytana o to, kto miałby zostać premierem w przypadku zwycięstwa PiS, Beata Szydło stwierdziła, że decyzję tę podejmie przede wszystkim przewodniczący partii. Jednak dodała, że jej osobiste życzenie to, aby to Jarosław Kaczyński kierował rządem.

Szydło podkreśliła, że obecny premier Mateusz Morawiecki jest bardzo dobrym premierem, jednak jej wybór padłby na Kaczyńskiego. W ocenie Szydło, Kaczyński to „wybitny polityk, dzięki któremu Polska jest i będzie bezpieczna”.

Na pytanie, dlaczego nie wybrała obecnego premiera, Szydło odpowiedziała, że jest on bardzo dobrym premierem. Jednak jej osobisty wybór to Kaczyński. Jednocześnie podkreśliła, że to decyzja władz partii będzie miała ostateczne znaczenie w tej kwestii.

W trakcie rozmowy zapytano również Beatę Szydło, czy zgodziłaby się na objęcie stanowiska szefa rządu po raz drugi. Na to pytanie odpowiedziała negatywnie, mówiąc, że nie da się namówić na takie dywagacje.

Beata Szydło wyraziła swoje przekonanie, że Jarosław Kaczyński byłby najlepszym wyborem na stanowisko premiera w przypadku kolejnej kadencji PiS. Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po wynikach wyborów parlamentarnych, które odbędą się 15 października, gdzie Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

Zobacz także: Robert Biedroń wziął ślub w niecodziennej aurze! Polacy są wściekli na polityka i jego partnera!

Komentarze