BESTIALSKA ZEMSTA za żarty z JEZUSA. Doszło do…[VIDEO]

jezusa

Brazylia żyje sprawą komedii o Jezusie udostępnionej przez platformę Netflix. Grupa przeciwników produkcji Netfliksa przeszła od słów do czynów i zaatakowała siedzibę komików odpowiedzialnych za „Pierwsze kuszenie Chrystusa”. Brazylijskie media pokazały nagranie kamer monitoringu.

Czterech zamaskowanych mężczyzn zaatakowało w wigilię siedzibę komików z Porta dos Fundos w Rio de Janeiro w Brazylii. Napastnicy w kominiarkach obrzucili budynek koktajlami Mołotowa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dostałeś takiego SMS-a?! UWAŻAJ! To może się źle SKOŃCZYĆ!

 

Atak zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać, że sprawcy przyjechali pod siedzibę Porta dos Fundos samochodem i motocyklem. Trzech mężczyzn rozbiło o budynek kilka koktajli Mołotowa. Po minucie sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Budynek prawdopodobnie spłonąłby, gdyby nie szybka reakcja ochroniarza. Na nagraniu udostępnionym przez media widać przerażonego człowieka, który na widok płomieni rzucił się w poszukiwaniu gaśnicy. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Atak spowodowany był chęcią zemsty za żarty z chrześcjiaństwa  Grupa Porta dos Fundos odpowiada za dostępną na Netfliksie komedię „Pierwsze kuszenie Chrystusa”, w której Jezus jest gejem, a Bóg próbuje uwieść Maryję.

 

 

 

Twórcy postanowili wykorzystać najważniejsze dla chrześcijan postaci. W produkcji pokazano Jezusa, który wraz z przyjacielem o imieniu Orlando przybywa do domu Maryi i Józefa. Tam trwa przyjęcie urodzinowe na jego cześć. Orlando nieustannie podkreśla, że jego relacja z Jezusem to „coś więcej” niż przyjaźń, ten drugi z kolei ją bagatelizuje. Maryja cały czas pali marihuanę.

 

 

Film oburzył przywódców religijnych i wiernych z całego świata. Petycję o usunięcie go z Netfliksa podpisały już dwa miliony osób.

fot. unsplash

 

Komentarze