Dostałeś takiego SMS-a?! UWAŻAJ! To może się źle SKOŃCZYĆ!

sms

To nie pierwsza akcja, w której cyberprzestępcy podszywają się pod znaną sieć szwedzkich sklepów IKEA. Ostatnio krążą wiadomości SMS dotyczące atrakcyjnych ofert z powodu rocznicy sklepu. To jednak oszustwo, miejcie się na baczności. 

Szwedzka sieć sklepów z wyposażeniem domu posiada ogromne grono zwolenników.Ikea odpowiada potrzebą współczesnego świata, gdzie ludzie coraz rzadziej mieszkają przez całe życie w jednym miejscu. Szukamy mebli niewielkich, funkcjonalnych, wszechstronnych i niedrogich, czyli takich, które w łatwo ze sobą zabrać lub nie szkoda za sobą zostawić. Meble i dekoracje z Ikei pozwalają na ogromną kreatywność i przez to ten sklep jest tak uwielbiany. Proste, funkcjonalne sprzęty można zaaranżować na mnóstwo sposobów. Często do mebli w sklepie można znaleźć przeróżne dodatki, które możemy co jakiś czas wymieniać co daje nam możliwość zmiany wyglądu danego pomieszczenia. Nic dziwnego, że sklep posiada spore grono fanów.

 

To, że sklep posiada mnóstwo klientów wykorzystują cyberprzestępcy. Ostatnio do klientów sklepu zaczęły przychodzić wiadomości sms, to kolejna próba wyłudzenia danych i pieniędzy przez hakerów. Szwedzka sieć sklepów wyjaśnia, że nie organizuje żadnej loterii z okazji 78. rocznicy ani kuponów poprzez wiadomości. Przestrzega, że jest to sprytne działanie cyberprzestępców.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kupili kartkę na Święta. Kiedy zobaczyli co jest w środku ZAMARLI.

 

,,Tego typu wiadomości nie pochodzą i nie są w żaden sposób powiązane z IKEA. W okresie przedświątecznym zwykle obserwujemy zwiększoną ilość podobnych prób oszustwa więc sugerujemy zachowanie zwiększonej czujności jeśli otrzymacie Państwo tego typu wiadomość.” – informuje Ikea

 

Szwedzka sieć sklepów poinformowała, że o jakichkolwiek konkursach czy loteriach informuje wyłącznie na swoich mediach społecznościowych, nie przez SMS. To już kolejny, ogromny napływ fałszywych informacji o rzekomych kuponach w tym roku. Pierwszy większy wysyp szkodliwego spamu miał miejsce w wakacje. Wtedy pisano o 76. rocznicy sklepów IKEA. 

 

 

sms

Komentarze