BESTIALSKI MORD na Karolinie! Właśnie rusza proces sprawców

Przed warszwskim sądem rozpoczyna się właśnie proces w sprawie mordu pod Konstancinem. Na ławie oskarżonych zasiądą 27-letni Patryk B. praz 18-letnia Martyna S. To właśnie oni stoją za morderstwem 16-letniej Kornelii.

 

Wszystko zaczyna się na jesieni 2019 roku, kiedy Martyna poznaje Kornelię. Obie chodzą do zawodówki w Górze Kalwarii. Przyszła ofiara miała być popularna, bo według oskarżonej „handlowała narkotykami”. To miał być właśnie główny motyw zbrodni, ponieważ Martyna S. wraz ze swoim chłopakiem Patrykiem B planowana wejść w biznes narkotykowy.

Plan zbrodni został opracowany na początku 2020 roku. W akcie oskrażenia prokuratorskiego było wyszczególnione, że przyszli mordercy „ściągną Kornelię do Konstancina-Jeziorny, wykopią dół, zastrzelą ją i zakopią”.

W dniu morderstwa wszyscy umówili się w lesie przy rezerwacie Łęgi Oborskie. Ofiara nic nie podejrzewała, bo w tym miejscu mieli świętować 17 urodziny Martyny B. Kiedy Kornelia przyjechała na miejsce to wszyscy udali sie w głąb lasu tam, gdzie dzień wcześniej Patryk B. wykopał dół na zwłoki.

Kornelia zapytana czy potafi się bronić przed nagłym atakiem od tyłu odpowiedziała twierdząco. Zapronowała Patrykowi B. by ten sprawdził jej reakcję. Mężczyzna zaczął więc dusić swoją ofiarę. Dziewczyna starała się bronić, kiedy wiedziała, że to nie są już żarty. Oskarżona Martyna S. w tym właśnie momencie włączyła się do szamotaniny i wypaliła 3-krotnie z wiatrówki w twarz Kornelii.

Kiedy ofiara przestała się ruszać, mordercy wrzucili ciało do dołu i zakopali. Zwłoki Kornelii zostały odnalezione 26 kwietnia 2020 r., ponad dwa miesiące po jej zaginięciu. Oboje oskarżonych uznano za poczytalnych. Patrykowi B. grozi dożywotnie pozbawienie wolności a Martynie S., z uwagi, że w czasie popełnienia zbrodni nie ukończyła 18 lat, sąd może orzec karę do 25 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze