Bez Owsiaka nie uda się wygrać z koronawirusem? Napisał do niego MINISTER zdrowia!

W Polsce cały czas wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Łącznie liczba osób zakażonych wynosi już 177 . Jurek Owsiak dostał SMS-a od ministra zdrowia.

Sieć jednoimiennych szpitali zakaźnych została zatwierdzona – powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak wiadomo do każdego ze szpitali wymienionych przez ministra zdrowia trafi sprzęt ochronny. Placówki zakaźne staną się miejscami dla pacjentów wyłącznie zmagającym się z koronawirusem.

Czy wobec ogromnego wyzwania do pomocy włączy się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? W tym roku padł kolejny rekord. Jurek Owsiak chce włączyć się w pomoc dla szpitali aby wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem.

-Jeśli chodzi o urządzenia to cały czas wszystkich pytamy, jako fundacja rozważamy każdą możliwość zakupu. Chcemy to zrobić jak najbardziej rozsądnie. Radzimy się różnych instytucji. Napisaliśmy do ministra Szumowskiego, całego jego sztabu, słuchamy jakie z ich strony mogą być propozycje, jakie na cito są ich potrzeby. Czekamy na telefon – mówił Jerzy Owsiak w programie WP.

Na odpowiedź nie musiał zbyt długo czekać. W trakcie programu otrzymał wiadomość SMS od ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

-bardzo dziękuję. Wszystkie ręce na pokład. Zrobimy analizę” – napisał Łukasz Szumowski.

Wiadomość odczytał Jerzy Owsiak. Jak dodał, minister Szumowski w wiadomości napisał, że jutro lub maksymalnie pojutrze, przekazana zostanie lista konkretnych szpitali.

 

Komentarze