Biało-czerwoni powalczą o OGROMNE pieniądze! Do podziału aż PÓŁTORA MILIARDA złotych!

UEFA przygotowała  dla piłkarzy dosłownie bajońskie sumy. Ogólnie do podziału jest ponad półtora miliarda złotych. Na jakie premie będą mogli liczyć biało-czerwoni?

Gigantyczne kwoty

Wielka piłka wiążę się z ogromnymi emocjami kibiców i z jeszcze większymi pieniędzmi dla piłkarzy. Piłkarskie federacje na mistrzostwa Europy przeznaczają gigantyczne pieniądze na premie dla drużyn, które wystąpią w turnieju finałowym. W tym roku UEFA przekaże aż 371 milionów euro na nagrody dla zespołów, które zagrają na Euro 2021. W przeliczeniu na złotówki daje to łącznie 1,6 miliarda złotych. Duża część z tej kwoty została już rozdysponowana. 222 miliony euro trafiło  na konta piłkarskich federacji, które przechodziły przez eliminacje.

Kasa dla PZPN

Każda z reprezentacji, która dostała się na Euro 2021 otrzymała już 9 milionów złotych. Na konto PZPN spłynęło już ponad 40 milionów złotych. Jak podaje portal Meczyki.pl, piłkarze otrzymali 20 procent tej kwoty. Daje to 10 milionów złotych. Najwięcej  zarobił Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński. Wystąpili oni we wszystkich meczach eliminacji. Do ich portfeli trafiło po 750 tysięcy złotych.

Facebook/Robert Lewandowski

Cena zwycięstwa

Dodatkowe pieniądze są do wzięcia na turnieju finałowym. UEFA za każde zwycięstwo w fazie grupowej wycenia na 1,5 miliona euro. W przeliczeniu na złotówki daje to 6,7 miliona. Awans do 1/8 finału to  dodatkowa premia w wysokości 7, 25 miliona złotych. Natomiast, gdy awansuje się do finału, to można się wzbogacić aż o 22,4 miliona złotych. Oczywiście tylko część z tych kwot trafi bezpośrednio do piłkarzy. Jednak i tak te pieniądze robią wrażenie, prawda?

Źródło: Meczyki.pl

Zdjęcia: Facebook/PZPN Łączy Nas Piłka

Komentarze