Blamaż Kuleszy. Zagraniczne media napisały o prezesie PZPN

Zagraniczne-media-pomyłce-PZPN

„Blamaż” – tak zagraniczne media piszą o pomyłce Cezarego Kuleszy, prezesa PZPN, podczas konferencji prasowej, gdy przedstawiał Fernando Santosa, nowego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Używają też słowa „wpadka”.

Zagraniczne-media-pomyłce-PZPN
Zagraniczne media nie oszczędziły w swoich artykułach prezesa polskiego związku.
Fot. pzpn.pl

Przypomnijmy. W trakcie konferencji prasowej, na której Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował nowego selekcjonera piłkarskiej kadry Cezary Kulesza pomylił imię nowego trenera.

Zależało nam na tym, by trener miał już doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji. Rzeczy, które były brane pod uwagę to przede wszystkim doświadczenie, sukcesy, charyzma, praca z grupą. Trener, który odniósł sukcesy i taki trener został powołany na selekcjonera. Jest to Felipe Santos – mówił Kulesza.

Tymczasem Santos ma imię Fernando…

Wpadkę prezesa Cezarego Kuleszy zauważyły, oprócz oczywiście polskich, również zagraniczne media. I nie oszczędziły w swoich artykułach prezesa polskiego związku. Zobacz co napisali zagraniczni dziennikarze.

Zagraniczne media napisały o pomyłce Cezarego Kuleszy, prezesa PZPN. I nie oszczędziły w swoich artykułach prezesa polskiego związku.

Dnevno.hr

Ogromny blamaż podczas prezentacji trenera reprezentacji Polski – zatytułował artykuł chorwacki portal.

Po pomyłce Kuleszy Fernando Santos tylko niemrawo patrzył na niego.

Gol.dnevnik.hr

Polacy przedstawili Fernando Santosa i byli zawstydzeni. Portugalczyk aż pobladł. Pierwszy człowiek Polskiego Związku Piłki Nożnej nie znał imienia nowego trenera – napisali dziennikarze.

Sport.novi.ba

Zobacz:

https://sport.novi.ba/clanak/306776/predstavili-santosa-kao-selektora-pa-se-propisno-osramotili-portugalac-samo-blijedo-gledao

Kulesza przedstawiał Santosa jako trenera i okrył się wstydem. To była duża wpadka – napisał bośniacki dziennikarz.

Wpadkę Kuleszy zauważyli też dziennikarze w Portugalii, ojczyźnie Santosa.

maisfutebol.iol.pt

Źle rozpoczął (Kulesza – przy. red.) prezentację nowego trenera”.

„Record”

Zabawnie rozpoczęła się konferencja prasowa, gdy prezes federacji Cezary Kulesza przedstawił „Felipe Santosa”, już po tym, jak pochwalił doświadczenie i sukcesy trenera – napisał dziennikarz dziennika.

Fernando Santos zadebiutuje na nowym stanowisku już 24 marca. Za niespełna dwa miesiące. W tym dniu reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy 2024. Nasza kadra zmierzy się w Pradze z Czechami.

Zobacz też:

https://wyborcza24.pl/lewandowski-i-spolka-postawili-na-swoim/

Komentarze