Bloomberg i ISW znają datę nowego uderzenia Rosjan

Putin-ofensywy-Bloomberg-ISW

„Władimir Putin przygotowuje się do nowej ofensywy” – informuje Bloomberg, powołując się na źródła w rosyjskich władzach. „Nasza stała ocena pokrywa się z ostatnimi doniesieniami Bloomberga” – potwierdza amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

Sobota, 28 stycznia, to już 339. dzień wojny w Ukrainie. Jak informuje Bloomberg, międzynarodowa agencja informacyjna z siedzibą w Nowym Jorku, pomimo ponoszonych każdego dnia dużych strat Rosji, Władimir Putin przygotowuje się do nowej ofensywy.

Putin-ofensywy-Bloomberg-ISW
Putin przygotowuje się do nowej ofensywy. Wykorzysta Łukaszenkę?
Fot. FB

Bloomberg informuje, że pomimo ponoszonych każdego dnia dużych strat Rosji, Władimir Putin przygotowuje się do nowej ofensywy.

Może się zacząć już w lutym lub marcu – donosi Bloomberg.

Powołuje się przy tym na źródła w rosyjskich władzach. Eksperci wskazują, że:

W dłuższej perspektywie Rosja przygotowuje się na długotrwały konflikt. Kreml chce pokazać, że jego wojska mogą odzyskać inicjatywę po tym, jak przez miesiące tracił przewagę”.

Doniesienia Bloomberga potwierdza w najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

Nasza stała ocena pokrywa się z ostatnimi doniesieniami Bloomberga, który na podstawie źródeł na Kremlu przekazał, że Putin przygotowuje nową ofensywę na Ukrainie, planowaną na luty, marzec – informuje ISW.

Amerykańscy eksperci dodają, że celem nowej rosyjskiej kampanii będzie najprawdopodobniej obwód ługański lub doniecki.

Zobacz też:

https://wyborcza24.pl/ryanair-z-modlina-nie-poleci-i-bedzie-drozej-zobacz-od-kiedy/

Komentarze