Ryanair z Modlina nie poleci i będzie drożej. Zobacz od kiedy

Ryanair-Modlina-drożej

Ryanair opuszcza lotnisko w Modlinie i podnosi ceny biletów. Zobacz od kiedy.

Ryanair-Modlina-drożej
Ryanair opuszcza lotnisko w Modlinie i podnosi ceny biletów.
Fot.en.wikipedia.org/wiki/Ryanair_Flight_4978

Linie lotnicze Ryanair opuszczają lotnisko w Modlinie. Wracają na warszawskie „Okęcie”. Loty będą dostępne już od sezonu letniego. Niestety będzie drożej.

O tym, że Ryanair opuści Modlin i wróci na „Okęcie” informował Michał Kaczmarzyk prezes polskiej spółki Ryanaira w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Część z tych slotów, które nam przyznano jest atrakcyjna i będziemy chcieli z nich skorzystać. Wszystko stanie się jasne, kiedy ogłosimy siatkę połączeń na sezon letni, czyli pod koniec stycznia lub na początku lutego – powiedział Michał Kaczmarzyk.

Przypomnijmy, że jeszcze przed pandemią kierownictwo Lotniska Chopina wskazywało, że port osiągnął maksymalne możliwości i że nie ma tam już miejsca na nowe trasy. Zwłaszcza te, które planowane były przez tanich i czarterowych przewoźników. Po pandemii natomiast stołeczny port jest w połowie pusty a siatki połączeń są redukowane. Aktualnie jest tam dużo miejsca dla nowych tras i przewoźników.

Ryanair zapowiada podwyżki cen biletów

Ryanair zapowiedział podwyżki cen biletów na wybranych trasach.

Tego lata znów zobaczymy wzrosty cen. Z pewnością zmiany obejmą europejskie trasy na krótkich dystansach – mówił w rozmowie z Agencją Reutera prezes firmy Michael O’Leary.

Jako przyczyny wskazuje drożejące paliwo oraz kryzys wywołany pandemią i wojną w Ukrainie.

Szczegóły przenosin z Modlina na Okęcie poznamy wkrótce – na przełomie stycznia i lutego. Nowa siatka wakacyjnych połączeń ma zawierać atrakcyjne kierunki.

Ryanair, to irlandzkie tanie linie lotnicze (największe w Europie i jedne z największych na świecie). Siedzibę maja w Dublinie. Flota Ryanair liczy 412 samolotów typu Boeing 737-800.

Zobacz także:

https://wyborcza24.pl/niebezpieczny-lot-ciezko-ranni/

Komentarze