Borys Szyc odpowiada na zarzuty TVP! „Kłamstwo i manipulacje”

Borys Szyc odpowiada na zarzuty TVP! „Kłamstwo i manipulacje”- pisze w swoim wyznaniu aktor, nawiązując do szkalującego materiału, który pojawił się w Wiadomościach. 

 

 

Borys Szyc postanowił odnieść się do szkalującego materiału, który kilka dni temu pojawił się w Telewizji Polskiej. Dziennikarz TVP,  Maciej Sawicki swój materiał skierował do „pseudoelity”. Miał na myśli Kingę Rusin oraz Borysa Szyca. Szycowi zarzucono poważne problemy z alkoholem, udostępniono jego zdjęcia i nagrania. 

 

Aktor postanowił odpowiedzieć na zarzuty dziennikarza. Szyc w ostrym wpisie na Facebooku nie szczędził krytycznych słów w kierunku stacji. W osobistym wyznaniu odwołał się do choroby alkoholowej, ale przede wszystkim do jego życiowej decyzji – abstynencji od napojów wysokoprocentowych. 

 

Moja terapia trwała 8 miesięcy. Jak 8 lat podstawówki. Gdzie od nowa uczysz się żyć, rozumieć co czujesz. Stajesz wreszcie oko w oko z kimś, od kogo tak długo uciekałeś. Kogo nie umiałeś pokochać. Ze sobą.
I zrzucasz z siebie ogromne brzemię. A jest nim wszechobecne w życiu alkoholika KŁAMSTWO.
To ulga nie do opisania. To jak złapanie powietrza, kiedy już prawie się utopiłeś. To jak odzyskanie wzroku, słuchu i węchu. Trzeźwienie to ciężka praca ale najpiękniejszy prezent jaki możesz dać sobie i swoim bliskim. Moja praca trwa już szósty rok. 10.08.2020 roku minie równo 6 lat, odkąd nie piję.
Mój synek będzie miał prawie 4 miesiące i nigdy nie zobaczy taty pijanego.
Moja córka będzie miała 15,5 roku i nigdy nie zobaczy taty pijanego.
Będę z moją żoną świętował 6 lat mojej trzeźwości a pół roku później obejdziemy naszą pierwszą rocznicę ślubu. Nigdy nie zobaczy mnie już pijanego – czytamy na Facebookowym profilu Borysa. 

 

Kolejne zdania skierował przede wszystkim do Telewizji Polskiej, a także do dziennikarza, który chciał go ośmieszyć. Uznał, twórcy szkalujących treści są po prostu chorzy. Ostatnie słowa zadedykował aktorom i znajomym grającym dla Telewizji Polskiej. 

 

Drogi Panie Sawicki z TVP! Drogie „wiadomości”…! Kłamstwo i manipulacje to oznaka chorego organizmu. Chory nie widzi, że jest chory. Ale po to ma innych wokół, żeby mu to uświadomili.
Jesteście Państwo chorzy i to smutne. Ale to można leczyć. Trzeba tylko mieć odwagę dokonać zmiany. Moja choroba to dziś moja wielka siła.
Czekam, aż walniecie w swoje DNO.
Tam zaczyna się nowe.

Koleżanki i koledzy grający w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że gracie i reżyserujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą „Wiadomości”… Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. Dajecie swoją twarz tym ludziom – napisał aktor.

 

 

Zdjęcie: Facebook

Zobacz: To pytanie z milionerów rozkłada na łopatki! Znasz odpowiedź?

 

Komentarze