Centrum Warszawy ZABLOKOWANE! Wszystko przez…

Protest w centrum stolicy! Interweniowała policja.

Akcja protestacyjna na ulicach Warszawy. Uczestnicy Wielkiego Marszu Klimatycznego rozbili namioty na rondzie de Gaulle’a. Ponadto zablokowali pas w kierunku centrum stolicy. Policja zdecydowała wyprowadzić manifestantów. Strażacy musieli rozcinać łańcuchy.

Dziś późnym popołudniem przez ulice Warszawy przemaszerował Wielki Strajk Klimatyczny. Po zakończeniu przejścia przez miasto, manifestanci wyszli na rondo de Gaulle’a z transparentami. Następnie rozbili tam namioty. Tym samym uczestnicy marszu rozpoczęli akcję protestacyjną. Doszło do zablokowania skrzyżowania al. Jerozolimskich z Nowym Światem. Niektórzy protestowali na ulicy Smolnej.

Dookoła ronda de Gaulle’a zaczęły się tworzyć gigantyczne korki. Manifestanci stojąc, trzymali się za ręce i skandowali  „To jest nasza wspólna sprawa” u „Robimy to dla waszych dzieci”. „Wyborcza Warszawa” poinformowała, że na rondzie protestowało ok. 100 osób. Niektórzy z demonstrantów zostali wyprowadzeni przez funkcjonariuszy policji. Ponadto manifestantów ukarano mandatami w wysokości 100 złotych. Zgromadzenie na rondzie było bowiem niezarejestrowane.

Funkcjonariusze policji kierowali ruchem, pojawiły się spore utrudnienia w ruchu autobusów. 

-Z powodu zablokowanego przejazdu występują utrudnienia dla ruchu autobusów w rejonie rondo de Gaulle’a, al. Jerozolimskich oraz Nowego Światu. Autobusy kursują najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi” – informowało  ZTM.

Komentarze