Chcesz oczyścić organizm? Wystarczy jeść te produkty!

Od czasu do czasu warto zrobić sobie detoks. Oczywiście mamy tu na myśli oczyszczanie ciała ze szkodliwych substancji.

Detoksowi muszą towarzyszyć spokój, relaks i odpowiednia dieta. I niekoniecznie musi to być głodówka albo cały dzień na sokach. Okazuje się, że jedzenie i picie kilku konkretnych produktów bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Najlepiej byłoby je włączyć do swojej codziennej diety, aby uchronić się przed różnymi dolegliwościami. Od razu odradzamy głodówkę, a szczególnie osobom, które dużo ćwiczą. Ich organizmy są wytrenowane do pracy na wysokich obrotach, co automatycznie wymaga lepszego pożywienia. Jeśli nie chcesz skończyć z bólem głowy, różnymi chorobami, problemami ze snem i wirusami, to spróbuj oczyścić się z wszelkich toksyn. 

Wystarczy, że będziesz pić dużo wody. Nerki, wątroba i niekiedy jelita to te narządy, które potrzebują detoksykacji. A dzięki wodzie one mogą się łatwiej oczyszczać. 

Mamy jesień, więc w naszych kuchniach króluje imbir. Polecamy każdego ranka wypijać napój składający się z gorącej wody, miodu, soku z cytryny oraz plasterków imbiru. Bardzo dobrze wpłynie na nasza odporność. 

Zachęcamy też do jedzenia kapusty. Ma dużo błonnika, dzięki czemu reguluje pracę jelit. Dzięki niej możemy się też pozbyć nadmiaru płynów z organizmu. Kapusta działa też moczopędnie. 

Koniecznie włączcie do swojej diety czosnek. Nie dość, że ma sporo walorów smakowych, to jeszcze wspiera wątrobę, która jest podstawowym narzędziem pozbywającym się toksyn z organizmu. 

Na koniec polecamy zielona herbatę. Regularne picie dobrej jakościowo zielonej herbatki pomoże oczyścić organizm z metali ciężkich. Opóźnia też oznaki starzenia się. 

Komentarze