Chcesz utrzymać wymarzoną sylwetkę? Wystarczy 6 nowych nawyków

Jeśli już zapadła decyzja i zmieniasz swój styl życia na zdrowszy, to nie pozostaje nam nic innego jak gratulacje. 

Teraz kolejną ważną rzeczą będzie utrzymanie tego stanu przez jak najdłuższy czas. Od razu zapewniamy, że nie musisz odtąd katować się ostra dietą i morderczymi ćwiczeniami. Wszyscy dietetycy zgodnie twierdzą, że gwarancją sukcesu jest zdrowy rozsądek. Stąd tez wywodzi się punkt pierwszy, czyli mądre jedzenie. Jest to trudna walka, ale zawsze opłacalna. Polega to na codziennych wyborach: jabłko czy baton, marchewka czy chipsy, woda czy cola. Jeśli uda Ci się wyrobić w sobie nawyk odrzucania złych rozwiązań, to cała reszta pójdzie znacznie łatwiej. 

Kolejna sprawa to jedzenie kilku małych porcji zamiast jednej ogromnej. Wtedy przez cały dzień towarzyszy Ci uczucie sytości, a głód nie prowokuje Cię do przesadzania z ilościami pożywienia. 

Jeśli masz trudności z odstawieniem słodyczy, to postaraj się je przez jakiś czas zastępować lepszymi zamiennikami. Możesz jeść np. suszone owoce, orzechy, koktajle i wiele innych. Pamiętaj tylko, że bakalie są bardzo kaloryczne, więc nie jedz ich za dużo. 

Ponadto musisz się ruszać. Dużo spaceruj, jeździj na rowerze, biegaj, ćwicz na siłowni. Możesz też zapisać się na jakieś zajęcia, ważne tylko, aby aktywność fizyczna na stałe zagościła w Twoim życiu. 

A gdy zdarza Ci się zbyt często ulegać zachciankom z powodu braku innych opcji, to polecamy co tydzień układać jadłospis i robić zakupy z tej okazji. Wówczas nie dopuścisz do sytuacji, gdy stołujesz się na mieście, gdyż nie było czasu na przygotowanie lunchu w domu. 

Na koniec – kontroluj swoje postępy. Co dwa tygodnie waż się i mierz obwód w talii, w pasie itd. To będzie sama przyjemność, jeśli będziesz przestrzegać tych wszystkich zasad.

 

Komentarze