Chcesz zachować ZDROWY UMYSŁ? Dowiedz się, jakie czynności wykonywać!

Chcąc cieszyć się nienaganną figurą należy świadomie odżywiać się i zapewnić sobie optymalny ruch. Co w przypadku, gdy chcemy zachować zdrowy umysł?

Pod pojęciem zdrowy umysł mamy na myśli sprawny mózg, o który również należy dbać. Wpływa na to bez wątpienia zdrowe odżywiane oraz przebywanie na świeżym powietrzu. Zatem o mózg należy dbać tak samo jak o mięśnie naszego ciała.

 

Dlatego też warto wprowadzić do swojego życia kilka elementów – niezależnie od tego, czy walczysz o lepszą koncentrację, łatwość w uczeniu się, poprawę kreatywności czy dobre samopoczucie.

 

Zastosuj 3 zasadnicze czynności, by mieć zdrowy umysł:

 

1.”Podlewaj umysł”! Mózg w większości składa się z wody. W stanie odwodnienia spada poziom koncentracji. O poranku występuje największy deficyt wody w organizmie, stąd warto zaraz po przebudzeniu sięgnąć po szklankę wody.

 

2.Sen. Odpowiednia ilość snu regeneruje mózg, a niedosypianie powoduje, że umysł spada na niższe obroty i męczy się. Sen przywraca połączenia między komórkami nerwowymi i oczyszcza z toksyn. Dorosły człowiek powinien spać około 7 lub 8 godzin dziennie. Godzinę przed snem nie powinno korzystać się z elektroniki. Laptopy i smartfony emitują białe i niebieskie światło, które powoduje, że mózg wydziela znacznie mniejszą ilość melatoniny (hormonu snu). 

 

3.Gimnastyka ! Badania potwierdzają, że wszelka aktywność fizyczna pobudza mózg by wytwarzał nowe neurony i komórki nerwowe w obszarze odpowiedzialnym za procesy poznawcze, pamięć, uczenie się, skupienie oraz podzielność uwagi.

 

ZOBACZ TEZ:Trenerka fitness pokazała zdjęcie swojego ciała bez retuszu. Reakcja fanów była dla niej (…)!

 

Źródło:szkolajazdy/pixabay

Komentarze