Chciał zrobić sos, ale POMYLIŁ składnik! 48-latek umierał w MĘCZARNIACH!

Mężczyzna chciał przyrządzić sos z dodatkiem czosnku niedźwiedziego. Sam zebrał roślinę i spożył tylko kilka łyżeczek sosu. 48-latek trafił do kliniki, niestety lekarzom nie udało się go uratować…

We Freising w Bawarii doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. 48-latek przyrządził sos, do którego dodał roślinę łudząco przypominającą czosnek niedźwiedzi. Z relacji policji wynika, że zjadł tylko kilka łyżek, a sam sos był bardzo gorzki. U mężczyzny wystąpiły problemy ze zdrowiem i sam zgłosił się do kliniki. Niestety nie udało się uratować jego życia.

Mężczyzna pomylił liście czosnku niedźwiedziego z liśćmi zimowitu jesiennego, który jest silnie trujący dla ludzi. Wszystko potwierdziły badania toksykologiczne. Na zdjęciu po lewej widać liście czosnku niedźwiedziego, a po prawej liście zimowitu jesiennego.

Er kochte mit selbstgesammelten Kräutern – und starb, obwohl er nur wenige Löffel aß!

Opublikowany przez RTL.de Wtorek, 4 maja 2021

Niemieckie służby ostrzegają przed spożywaniem własnoręcznie zebranych roślin. RTL przypomina, że do podobnego zdarzenia doszło w Koblencji. Tam zatruło się małżeństwo. Mężczyzna nie przeżył, udało się uratować tylko kobietę. Tak rzadkie rośliny należy spożywać tylko po kontrolą lekarza. Kiedyś zimowita jesiennego stosowano w medycynie ludowej, a dziś swoje zastosowanie ma w preparatach leczniczych. Składniki są pozyskiwane z nasion, a czasem z bulw.

Źródło: rtl.de

Zobacz także: Lech Wałęsa OFICJALNIE szuka pracy! SZOK, jaką stawkę proponuje!

Komentarze