Ciężka OPERACJA Roberta Lewandowskiego?! Lekarze nie pozostawiają złudzeń.

Dramat Roberta Lewandowskiego. Może nie wystąpić w meczu z Izraelem!

Robert Lewandowski być może będzie musiał odpuścić spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy 2020 Polski z Izraelem. Może pauzować także w meczu ze Słowenią. Powód? Operacja przepukliny.

– Niewykluczone, że Robert Lewandowski będzie musiał poddać się mini-zabiegowi, żeby być w formie na najważniejsze jesienne mecze – mówił Mateusz Borek w programie „Cafe Futbol”.

– Wtedy będzie wykluczony z gry na kilka, bądź kilkanaście dni – dodał Borek na antenie Polsatu Sport.

Wiadomość o problemach ze zdrowiem kapiatana reprezentacji Polski błyskawicznie obiegła polskie i zagraniczne media. Napastnik Bayernu Monachium ma poddać się operacji przepukliny pachwinowej. Co może być przyczyną tego schorzenia?

-Przczyną powstania przepukliny pachwinowej może być nadmierny wysiłek fizyczny. Sam rozwój przepukliny jest bardzo powolny, jednak może być niebezpieczny dla życia w określonych stadiach. Polakowi na szczęście według informacji schorzenie nie przeszkadza. Jednak wykonanie zabiegu w tym momencie może pozwolić uniknąć poważnej kontuzji w przyszłości. Sam zabieg nie będzie nadto skomplikowany na tym etapie – mówi lekarz. 

Według informacji osób ze środowiska Polaka, ten miał już konsultować problem ze sztabem medycznym oraz trenerem Brzęczkiem.

– Wszyscy zastanawiali się jaki termin wybrać na operację Roberta. Wiadomo, że zdorowie jest najważniejsze, ale na tym etapie można wybrać dogodny termin także mając na uwadze aspekt sportowy. Zakładano, że zabieg odbędzie się w czasie listopadowej przerwy w kadrze. Jednak tę opcje rozważano tylko, jeśli Polska będzie miała pewność awansu. Wtedy Lewy nie grałby z Izraelem 16 listopada i Słowenią 19 listopada – mówi źródło.

 

fot. YouTube

Komentarze