Coraz więcej zakażonych! W Polsce na koronawirusa cierpi już…

Nie żyje czwarta osoba zakażona koronawirusem. Resort zdrowia potwierdził kolejny zgon. Podał także informację o liczbie zakażonych.

Mamy 21 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem – czytamy na Twitterze resortu zdrowia.

Jednocześnie ministerstwo poinformowało, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) nie żyje 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. To czwarta ofiara z koronawirusa. Pacjent od momentu przyjęcia do szpitala był w stanie ciężkim, występowały choroby współistniejące.

Łącznie w naszym kraju liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 177. Z kolei np. we Włoszech liczba ta to już 28 tysięcy, z czego 2158 zmarło. W Hiszpanii z koronawirusem zmaga się już niemal 10 tysięcy osób, natomiast życie straciły już 342 osoby. Niemcy informują o 7200 osobach zakażonych a Francuzi o 6600.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1238460731823177728?s=20

Komentarze