Damięcki ostro o PiS! To, co opublikował, wstrząsnęło instagramem

Mateusz Damięcki, znany aktor, w swoim najnowszym wpisie na Instagramie wyraził swoje obawy i niezadowolenie wobec obecnej władzy, atakując ją w mocnych słowach. Wiersz, który opublikował, przypomina o potrzebie wolnych wyborów i krytykuje działania rządu Prawa i Sprawiedliwości.

W Polsce narasta napięcie polityczne w związku z nadchodzącymi wyborami, a podziały społeczne stają się coraz bardziej widoczne. Rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość nie tylko nie dąży do zredukowania tych podziałów, ale często wydaje się je podsycać. Ostatnie słowa Jarosława Kaczyńskiego, który nazwał Donalda Tuska „ryżym wrogiem narodu polskiego”, to tylko jeden z przykładów.

Mateusz Damięcki, znany aktor i brat Matyldy Damięckiej, postanowił wyrazić swoje zdanie na temat obecnej sytuacji politycznej w Polsce. W swoim wpisie na Instagramie opublikował wiersz, który napisał już jakiś czas temu, ale uważa, że wciąż jest on aktualny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mateusz Damięcki (@mateuszdamiecki)

Wiersz pt. „Klątwa” to mocne słowa skierowane w stronę rządzących. Damięcki ostrzega ich przed nieuchronnymi konsekwencjami ich działań i postawą wobec wielu kwestii, w tym sprawy aborcji.

W wierszu autor pisze o osobach, które umierają bezpotomnie, a ich winy zostaną zapamiętane przez społeczeństwo. Ostrzega także przed pazernością, małością, ohydnymi nadużyciami i manipulacją ze strony obecnej władzy. Podkreśla, że sprawiedliwość w końcu dosięgnie tych, którzy dzisiaj decydują się na kontrowersyjne działania.

W zakończeniu wiersza Damięcki podkreśla, że osoby, które walczą o zmiany w życiu kobiet, powinny stać po jednej stronie, solidarnie. Ostrzega rządzących, że nie będą mogli spać spokojnie, dopóki nie zrozumieją, że warto wspierać prawa kobiet.

Wiersz Mateusza Damięckiego to wyraz jego obaw i niezadowolenia wobec obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Aktor wyraża nadzieję na wolne wybory i sprzeciwia się działaniom, które jego zdaniem szkodzą społeczeństwu.

Zobacz także: Żary: odnaleziono ciało w lesie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

Komentarze