Debata TVN. „Piękna koalicja Konfederacji z Platformą”

We wtorkowy wieczór w studiu telewizji TVN odbyła się debata z udziałem przedstawicieli wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych.

W ostatniej chwili swojego przedstawiciela zmieniło Prawo i Sprawiedliwość. Jacka Sasina zastąpił Marcin Horała. Konfederację reprezentował Krzysztof Bosak. Z ramienia PSL wystąpił Władysław Kosiniak-Kamysz. W imieniu Koalicji Obywatelskiej przemawiała Izabela Leszczyna, a przedstawicielem Lewicy był Adrian Zandberg.

Debata składała się z czterech rund. Dotyczyły one kolejno ochrony zdrowia, polityki socjalnej i gospodarki, ekologii i klimatu oraz praworządności. Z każdej kategorii prowadzący zadali kandydatom po dwa pytania.

Ciężko jednoznacznie wskazać zwycięzcę wtorkowej debaty w TVN. Żaden z kandydatów się nie wyróżnił. Nic spektakularnego się nie wydarzyło. Dało się zauważyć różnicę między Konfederacją, a wszystkimi pozostałymi ugrupowaniami. To też nie jest jednak nic nowego. Politycy tej formacji nie ukrywają swojej antysystemowości i niewiele robią sobie z poprawności politycznej.

Reasumując, debata bardziej przypominała wzajemną przepychankę słowną niż merytoryczną dyskusję. Szczególnie odczuł to Marcin Horała z PiS, który stwierdził, że wszyscy kontrkandydaci skupili się na krytyce rządu PiS. Odniósł się także do Konfederacji. Zaznaczył, że od kilku dni może ona liczyć na wsparcie ze strony TVN. Dodał również, że nastąpiła piękna koalicja Konfederacji z Platformą Obywatelską w atakowaniu Prawa i Sprawiedliwości.

To już ostatnie dni kampanii wyborczej. W niedzielę Polacy wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów. Przypomnijmy, że lokale wyborcze w całej Polsce czynne będą w godzinach 7-21.

 

 

Komentarze