Dlaczego polskie gwiazdy ZNIKNĘŁY z sieci?

Dziś w social-mediach niektórych znanych osób panuje podejrzana cisza… 15 października to Dzień Zdrowia Piersi. Co łączy te dwie rzeczy?

Również dzisiaj Fundacja Rak’n’Roll łączy siły z Avon kontra Rak Piersi i startuje z najnowszą kampanią. Organizacje promują akcję „DZIEŃ na U”. Przyłączyły się do niej polskie gwiazdy i w związku z tym ograniczyły swoją aktywność na portalach społecznościowych. W tym gronie znalazły się między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan, Magda Mołek i Barbara Wrońska. Teraz zachęcają one wszystkie Polki do zadbania o swoje zdrowie. Dowiedz się, czym jest „DZIEŃ na U” i w jaki sposób można wziąć w nim udział.

Od wielu lat mówi się o profilaktyce różnych ciężkich chorób, zwłaszcza nowotworowych. Dlatego Avon wraz ze sławnymi ambasadorami apeluje do kobiet, aby regularnie się badały. Można wspierać tę akcję przez zakup biżuterii, dodatków i innych rzeczy oznaczonych różową wstążką. Dzięki temu dofinansowano już dziesiątki tysięcy badań piersi. 

„Raz w roku każda młoda kobieta potrzebuje wziąć Dzień na U, by potwierdzić u specjalisty zdrowie piersi. USG to całkowicie bezbolesne, bezpieczne badanie, które trwa tylko kilkanaście minut” – informuje przedstawiciel Fundacji Rak’n’Roll. 

Dlatego gwiazdy dziś „zamilkły”. W ten sposób deklarują, że zdrowie jest dla nich najważniejsze, więc poświęcają cały dzień na zadbanie o siebie. Otwarcie zachęcają wszystkie kobiety do zaangażowania się w profilaktykę raka piersi. 

Jeśli chcesz włączyć się do tej kampanii, to jak najszybciej zapisz się na badania. Możesz wejść na stronę dziennau.pl, gdzie znajdziesz najbliższy gabinet lekarski oznaczony Różową Wstążką. Zapisy są prowadzone telefonicznie, online lub przez portal ZnanyLekarz. 

Gwiazdy zachęcają też do opublikowania zdjęcia lub ustawienia specjalnego filtra na swoje zdjęcie profilowe. 

 

Komentarze