Do 2050 roku ponad 200 MILIONÓW ludzi będzie zmuszonych emigrować!!! Czy ZALEJĄ Europę?

Z powodu zmian klimatycznych ponad 200 milionów ludzi będzie zmuszonych do opuszczenia swojego miejsca zamieszkania, wynika z raportu opublikowanego przez Bank Światowy.

 

 

Twórcy raporty jasno wykazali co będą powodować postępujące zmiany w strukturze klimatu. W kolejnych latach na konkretnych częściach Ziemi  dojdzie do spadku zasobów wody pitnej, podnoszenia się poziomu wód, oraz spadku produktywności. Wszystkie te zdarzenia mogą spowodować masową migrację.

 

Najbardziej pesymistyczny scenariusz przewiduje, że do roku 2050 swoje miejsce zamieszkania będzie musiało zmienić aż 216 mln ludzi. Najbardziej zagrożone są terytoria w Ameryce Łacińskiej, Afryce Północnej i Subsaharyjskiej, na terenie Europy Wschodniej i Azji Środkowej, a także w rejonach Azji Południowej oraz Azji Wschodniej i Pacyfiku. Ten obszar zamieszkiwany jest przez 4 miliardy ludzi.

 

Aby powstrzymać dalsze zmiany klimatu należy mocno zredukować emisję CO2 w krajach, które obecnie zaliczane są do rozwijających się. To właśnie one odpowiadają, za największą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Więcej o tym przeczytają Państwo w naszym artykule:

 

 

Chiny TRUJĄ świat! Rośnie globalne emisja CO2.

 

 

 

Źródło: Forsal.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze