Dodatkowe 2500 zł co miesiąc do wynagrodzenia?! Oto nowy pomysł rządu!

2500

Dodatkowe 2500 zł co miesiąc do wynagrodzenia? Jak się okazuje, MSWiA chce zachęcić w ten sposób funkcjonariuszy służb mundurowych do pracy aż do momentu osiągnięcia wieku emerytalnego.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) chce zachęcić funkcjonariuszy służb mundurowych aby pracowali do osiągnięcia wieku emerytalnego. Wówczas dodatkowa pensja wynosząca 2500 zł czyli tzw. dodatek motywacyjny ma skłonić funkcjonariuszy do odłożenia planów przejścia na emeryturę na później.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kupujesz tę rybę?! Uważaj! Producenci bezczelnie nabijają nas w butelkę!

 

Według informacji podanych przez „Fakt” jest to wynik porozumienia jakie MSWiA podpisało przed dwoma laty ze związkowcami. Według wcześniejszych planów 1,5 tys. zł brutto będzie przysługiwało funkcjonariuszom, którzy przepracowali 25 lat i dobrnęli do wieku emerytalnego. Natomiast osoby, które odbyły 28,5 lat służby mogłyby liczyć na 2500 zł brutto.

 

ZOBACZ TAKŻE: Emerytura w wieku 53 lat?! Prezydent obiecuje zmiany!

 

W przypadku pierwszego dodatku mógłby on mieć wpływ na ostateczną wysokość emerytury. Natomiast drugi, wyższy dodatek, miałby być pewnego rodzaju motywacją do dalszej służby.

 

Skąd taki pomysł?

Ze służb mundurowych co roku odchodzi około 5 tys. funkcjonariuszy, którzy później dorabiają w firmach prywatnych. Przed przedwczesną emeryturą ma uchronić właśnie możliwość otrzymania wymienionego dodatku.

 

„Jak wyglądać będzie procedura przyznawania dodatku? Funkcjonariusz sam będzie musiał o nie wystąpić do przełożonego. I uwaga, jego wypłata będzie mogła zostać zawieszona w przypadku skazania funkcjonariusza prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub w razie niewywiązywania się z zadań służbowych” – informuje dziennik „Fakt”.

 

 

źródło: fakt

fot. pixabay

Komentarze