Dwóch PROFESORÓW chemii produkowało METAMFETAMINĘ. Wpadli, bo…

chemii

W ubiegły piątek Wydział Szeryfa Hrabstwa Clark oskarżył dwóch profesorów chemii o produkcję metamfetaminy.

45-letni Terry. D Bateman (niedawno nagrodzony przez uczelnię za 10-letni staż pracy) i 40-letni Bradley A.Rowland zostali oskarżeni o produkcję i zażywanie środków odurzających.

 

Obaj profesorowie wykładali chemię na Uniwersytecie Stanowym Henderson w Arkadelfii, liberalnej szkole artystycznej, w której uczy się 3500 studentów.

 

Na początku października jeden z budynków kampusu, Centrum  Nauki Reynoldsa, został ewakuowany i zamknięty z powodu  napływających zgłoszeń, że w jego środku unosi się nieprzyjemny i mocny zapach chemiczny. Przeprowadzone specjalistyczne testy wykazały podwyższoną obecność chlorku benzylu w uniwersyteckim laboratorium.

 

„Chlorek benzylu jest niedrogą i wszechstronną substancją chemiczną, której używa się do produkcji wielu innych użytecznych leków i molekuł, ale i narkotyków”-powiedział Eric.E Simanek, profesor chemii na Texas Christian University w Fort Worth.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Sztokholm: straszne odkrycie w jednym z mieszkań!

 

 

Obaj wykładowcy usłyszeli zarzuty i czekają na sprawę w sądzie. Szeryf odmawia bardziej szczegółowych informacji na ten temat.

Metamfetamina to pochodna amfetaminy. Jest mocno pobudzającym narkotykiem i jednym z najbardziej wyniszczających organizm narkotyków. Uzależnienie od tej substancji jest niezwykle trudne do wyleczenia i niemal zawsze prowadzi do nieodwracalnych zmian w mózgu.

 

Narkotyki obciążają serce, układ nerwowy, prowadzą do psychoz i myśli samobójczych.

 

 

Źródło :Focus.pl/pixabay 

Komentarze