DZIECI PIERDOŁY! Czy obecne pokolenie poradzi sobie w dorosłym życiu?

Obecne pokolenie naszych rodaków wyrasta w miarę spokojnych czasach, bez wojen, autorytarnej władzy czy reglamentowania towaru. Przy tych wszystkich udogodnieniach nie potrafią poradzić sobie jednak z podstawowymi czynnościami czy krytyką. Czy przyszłość Polski jest zagrożona?

 

Możemy zacząc od przykładu, czyli prostego przyszycia guzika. Każdy z nas na pewno to robił, a przynajmniej próbował. A czy obecnie młodzi potrafią to robić? Zapewne tak, ale im się nie chce. Powszechność w dostępie do towarów spowodowala, że częściej wolimy kupić nowy przedmiot czy ubranie, niż starać się je naprawić.

Kolejną sprawą są kulejące wyniki sportowe. Raporty pokazują jasno, że obecne pokolenie jest słabsze fizycznie od swoich rodziców czy dziadków. Skaczą krócej, biegają wolniej mimo tego, że sport uprawiają częściej. Takie działanie podyktowane jest próbą pokazania się w mediach społecznościowych. To właśnie one kształtują obecne pokolenia. Trzeba się w nich tylko pokazać, nikt nie musi wiedzieć jak jest naprawdę.

Można powiedzieć, że dochowaliśmy się osób z dużą więdzą, której nie potrafią wykorzystać. Każde niepowodzenie jest wielką rysą na ich psychice. Błędem współczesnego modelu wychowawczego jest wszechobecny optymizm. Każdy młody człowiek uczony jest, że w życiu wystarczy wiara i pozytywne nastawienia, przy czym zapomina się powiedzieć, że nie każdy też jest zdolny i inteligentny.

Idealnie pasują słowa wieszcza Stanisława Sztasica „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Nasza przyszłość zależy od obecnych dzieci, które dopiero przychodzą na świat, a to jak oni będą wychowani zależy już od rodziców. A dzisiejsze pokolenie młodych, które zaczyna posiadać potomstwo często było wychowywane bez jakichkolwiek wartości i nie ma czego przekazać kolejnemu pokoleniu.

 

Źródło: Forsal.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze