Dziecko urodziło się bez twarzy! Ginekolog przekonywał matkę, że jest zdrowe!

ginekolog

Prawdziwą traumę przeżyli rodzice chłopca z Portugalii, który przeszedł na świat bez twarzy! Jeszcze kilka miesięcy przed porodem ginekolog przekonywał rodziców, że dziecko jest zdrowe i nie widzi nic niepokojącego.

Małżeństwo z Portugalii jest zrozpaczone po tym co ich spotkało. Marlene Simao i jej partner David Ribeiro wybrali prywatną klinikę, ponieważ wierzyli, że znajdują się pod fachową opieką, a ginekolog, który prowadził ciążę to profesjonalista. Prawda okazała się jednak okrutna, a lekarz przez kilka miesięcy wprowadzał ich w błąd. Arthur Carvalho z prywatnej kliniki w Setubal mimo badań USG 5D i zastrzeżeń innego specjalisty, którego zaniepokoiły zdjęcia upierał się, że chłopiec przyjdzie na świat zdrowy, a ciąża przebiega bez zarzutu. 

 

 

 

Doktor Carvalho nie wziął pod uwagę opisu innego specjalisty, który napisał, że chłopiec przyjdzie na świat ze zdeformowaną czaszką. Tłumaczył przyszłej mamie, że twarz chłopca zlewa się z jej brzuchem, dlatego jej nie widać. Zapewnienia ginekologa uspokoiły Marlene, jednak kiedy 7 października urodziła syna przeżyła prawdziwy dramat. Rodrigo przyszedł na świat bez oczu, nosa i części czaszki. Kobieta dowiedziała się także, że dziecko może umrzeć w każdej chwili. Rodzice zamierzają złożyć skargę na ginekologa i chcą wytoczyć mu proces. Z informacji portugalskich mediów wynika, że to nie pierwsza pomyłka dr Carvalho. Kilka lat temu jedna z jego pacjentek urodziła dziewczynkę z dwoma odbytami i waginami.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:67-latka urodziła dziecko! Nie uwierzycie JAK zaszła w ciąże!

 

źródła: fakt.pl, foto pixabay.com

Komentarze