Elektroniczny RÓŻANIEC- zobacz gadżet prosto z Watykanu!

Elektroniczny różaniec? Kto by pomyślał! A jednak, urządzenie zaprezentowane pod koniec października w Watykanie trafiło do sprzedaży w Polsce.

Elektroniczny różaniec „Click for pray” czyli z angielskiego dosłownie „Kliknij by się pomodlić” – to nowoczesne urządzenie działające podobnie jak smart opaski na rękę. Zadaniem różańca jest łączenie się z aplikacją i wspieranie modlitwy. Oprócz tego posiada także funkcje jak zwykła opaska m.in. liczenie kroków.

Na stronie producenta możemy przeczytać:

„ERosary Click To Pray to interaktywne, inteligentne i obsługiwane przez aplikację urządzenie, które służy jako narzędzie do nauki odmawiania różańca. Może być noszony jako bransoletka i jest aktywowany przez wykonanie znaku krzyża. Jest zsynchronizowany z bezpłatną aplikacją o tej samej nazwie, która umożliwia dostęp do audioprzewodnika, ekskluzywnych zdjęć i spersonalizowanych treści na temat odmawiania Różańca. Jako taka, ta duchowa propozycja jest w zasięgu każdego.”

 

Opaska składa się z krzyża, który kryje w sobie pamięć urządzenia i elektroniczne komponenty, oraz 10 agatowych i hematytowych paciorków, pokazujących postęp modlitwy. Użytkownik dzięki aplikacji może wybrać rodzaj modlitwy, do wyboru są: modlitwa standardowa, kontemplacyjna i tematyczna.

 

Brzmi nieco absurdalnie? A jednak, opaska znalazła już swoich zwolenników, jej cena w Polsce to 449zł. 

 

Spodobał Wam się ten gadżet? Czy wolicie tradycyjną wersję?

 

 

źródło: clicktopray.org, unsplash.com

Komentarze