Fotografia małego chłopca z psem wyciska łzy! Na zdjęciu widać jak..

Fotografia małego chłopca z psem wyciska łzy! Przedstawia małe filipińskie dziecko, które śpi w objęciach swojego czworonoga. Okoliczności i miejsce, w którym zrobiono zdjęcie przyprawiły Internautów o dreszcze.

 

 

Fotografia małego, a przy tym ubogiego filipińskiego chłopczyka obiegła media społecznościowe na całym świecie. Osoba, która jakiś czas temu wykonała zdjęcie w stolicy Filipin – Manili, chciała, aby społeczeństwo zauważyło w jakich warunkach żyje maluch.

 

 

 

Do zdarzenia doszło nieopodal ruchliwej ulicy, w pobliżu dworca kolejowego. Filipińczyk spał na chodniku, tuląc swojego ukochanego psa. Zdaniem twórcy zdjęcia większość ludzi była obojętna wobec cierpienia dziecka.

 

 

Użytkownicy sieci, którzy zobaczyli post Jema Villomo zgłosili sprawę do Departamentu Opieki Społecznej Filipin. Prosili przedstawicieli urzędu o natychmiastową reakcję.

 

 

Fotografującemu mężczyźnie udało się ustalić, że bezdomny chłopiec jest sierotą. Jego rodzice zmarli z powodu gruźlicy.

 

 

 

„Nie ma rodziców, oboje zmarli na gruźlicę. Na ulicy mieszka ze swoim psem. Codziennie błaga o jedzenie dla siebie i swojego psa w okolicy Eds Shaw Boulevard ”– napisał w swoim poście Jem Villomo, który jest autorem poruszających zdjęć.

 

 

 

Trzynastoletni Nicholas Cristobal nie spuszcza wzroku ze swojego czworonożnego przyjaciela. Pies jest jego jedynym prawdziwym przyjacielem. Pomaga mu przetrwać najgorsze sytuacje.
Nie wiadomo czy sytuacja chłopca uległa poprawie. Mamy nadzieję, że sprawą dziecka zajęły się odpowiednie organy.
Zdjęcie: Facebook

Komentarze