Gaga WŚCIEKŁA SIĘ na Trumpa! Nazwała go GŁUPKIEM I RASISTĄ

lady gaga

Lady Gaga postanowiła napisać list do prezydenta Donalda Trumpa. Skierowała go też do Amerykanów. Piosenkarka jest oburzona tym, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych.

Wokalistka nie może uwierzyć w to, co wydarzyło się w USA. Funkcjonariusz policji zamordował George’a Floyda. Gwiazda jest zbulwersowana. Dała upust emocjom i wyraz temu, co myśli, w liście otwartym do prezydenta Donalda Trumpa i wszystkich mieszkańców Ameryki.

25 maja zmarł George Floyd. Stało się to przez pomyłkę. Policjanci dostali zgłoszenie, że w sklepie ktoś zapłacić fałszywym czekiem. Był tam Floyd, który pasował do opisu podanego przez sprzedawcę. Funkcjonariusze kazali mu wsiąść do samochodu, stawiał opór. Gdy upadł podczas szamotaniny, policjant przygniótł mu szyję. Nie reagował na wołanie Floyda, by przestać, bo ten nie może oddychać. Mężczyzna zmarł.

Wideo nagrane przez świadka trafiło do sieci. W USA wybuchły zamieszki.

Głos w tej sprawie zabrałą Lady Gaga. Napisała, co myśli o rządach Trumpa, rasizmie i naruszaniu swobód obywatelskich.

“Od dawna wiemy, że prezydent Trump poniósł porażkę. Pełni najpotężniejszy urząd na świecie, ale oferuje jedynie ignorancję i uprzedzenia, podczas gdy ‚czarne życie’ wciąż jest odbierane. Trump napędza system, który jest już zakorzeniony w rasizmie i działalności rasistowskiej, i wszyscy możemy zobaczyć, co się dzieje. Czas na zmiany. Wiadomym jest, że Trump jest głupcem i rasistą, odkąd objął rządy”. – napisała piosenkarka w liście otwartym.

Gaga poruszyła też temat śmierci Floyda:

“Pierwszą rzeczą, którą chcę powiedzieć, jest to, że boję się powiedzieć cokolwiek, co wzbudzi dalszy gniew, chociaż właśnie takie emocje są uzasadnione. Nie chcę przyczyniać się do większej przemocy, chcę przyczyniać się do rozwiązania. Głosy ‚czarnej społeczności’ były zbyt długo uciszane, a cisza ta wielokrotnie okazała się zabójcza. I bez względu na to, co robią, aby zaprotestować, wciąż spotykają się z brakiem litości ze strony liderów, którzy mają ich chronić”.

I dodała:

“Jako biała, uprzywilejowana kobieta składam przysięgę, że zrobię co w mojej mocy. Jako uprzywilejowana społeczność nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby zwalczyć rasizm i stanąć w obronie ludzi, którzy są przez niego zabijani. To nie jest sprawiedliwość. To tragedia, która określa ten kraj. Jestem smutna. Jestem zła”.

Co sądzicie o wypowiedzi Gagi? Zgadzacie się z nią?

Zobacz też:  Pokazali, jak NAPRAWDĘ WYGLĄDAŁ Jezus! Żyłeś w kłamstwie

Źródło: Instagram
Źródło zdjęcia: Instagram

Komentarze