Pokazali, JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDAŁ JEZUS! Żyłeś w kłamstwie

Jezus wizerunek

Niebieskie oczy, długie włosy i broda. Mężczyznę z takimi cechami widzimy, myśląc o Jezusie. Eksperci twierdzą, że wyglądał on inaczej.

 

Naukowcy postanowili obalić coś, w co chrześcijanie wierzyli. Mianowicie w to, jak wyglądał Jezus. Eksperci są pewni, że utrwalony wizerunek jest nieprawdziwy.

 

Jednym z naukowców, którzy przestawił taką tezę, jest Joan Taylor. Pracuje ona w King’s Collage London. Jej zdaniem w rzeczywistości Chrystus miał krótsze włosy niż się go przedstawia na obrazach i ciemniejszą skórę. Ponadto jego broda była krótka, nie długa jak na rozpowszechnianych malunkach.

 

Taylor, która od bardzo dawna zajmuje się początkami religii chrześcijańskiej, powiedziała:

 

“Warto podkreślić, że obrazy syna Bożego z czasem dają nam wskazówki, jak wyobrażano sobie Jezusa w różnych środowiskach, ale absolutnie nic nie mówią o tym, jak naprawdę wyglądał. Obrazy Jezusa zostały w dużej mierze stworzone w epoce bizantyjskiej (IV-VI wiek). Bizantyjskie obrazy Jezusa oparte były na podobieństwie Mesjasza do grecko-rzymskiego bóstwa”.

 

Jej zdaniem ludzie żyjący, wtedy kiedy żył Jezus, wyglądali inaczej. Dlatego też on sam nie mógł wyglądać tak, jak się go przedstawia. Ludzie z Judei z I wieku mieli inne cechy charakterystyczne. Jak więc prawdopodobnie wyglądał Jezus zdaniem naukowca? Oto możliwy wizerunek.

Jezus wizerunek
unilad

Co sądzicie o tym odkryciu? Szokuje Was czy myślicie, że jest w tym sens?

 

Zobacz też: Ważna zmiana w 500+ OD 1 LIPCA! Sprawdź, co WYMYŚLILI

 

Źródło: unilad.co.uk

Źródło zdjęcia: unilad.co.uk

Komentarze