Galopująca DROŻYZNA podczas WAKACJI! Ile zapłacimy za WYPOCZYNEK w Polsce?

Nie ma znaczenia czy spędzimy urlop w górach, na Mazurach czy nad polskim morzem. Wszędzie jest drogo i będzie jeszcze drożej. Jak wzrost cen tłumaczą przedsiębiorcy?

Drożyzna w wakacje

Podrożały ceny noclegów, wakacyjnych pamiątek i wyżywienia. Turyści zauważają drożyznę nad Bałtykiem, ale jak donosi dziennik Fakt przedsiębiorcy wcale jej nie dostrzegają. Przekonują nawet, że nic nie podrożało od zeszłego sezonu. Mariusz Wiśniewski z Baru Wiking w Kołobrzegu, powiedział w rozmowie z Faktem:

Nad morzem wcale nie jest drogo, mamy takie same ceny jak w całej Polsce. Niestety wzrost cen żywności, jaki obserwujemy w tym roku i podwyżki dla pracowników spowodowały, że również ceny poszły w górę.

Podobnego zdania jest Bartłomiej Surowiec, który sprzedaje kawę przy plaży w Kołobrzegu. W rozmowie z Faktem powiedział:

U mnie ceny są takie jak w innych regionach naszego kraju. Niestety po raz pierwszy od 5 lat wzrosły ceny w hurtowniach, dlatego musiałem podnieść ceny kawy, którą sprzedaje o złotówkę.

Ryba na wagę złota

Bardzo podrożało wyżywienie. Szczególnie za dania z ryb zapłacimy o wiele więcej, niż dotychczas. Przedsiębiorcy twierdzą, że jeśli ktoś nad morzem chce się stołować w restauracjach, to musi liczyć się  wydatkami. Mariusz Fiedosewicz z baru Bosman w Dźwirzynie, twierdzi:

W tym roku z powodu wzrostu cen również u nas wzrosły ceny o około 10 procent. Niestety ryba stała się nad morzem towarem luksusowym, więc nic dziwnego, że jest droga.

Facebook/Sopot

Drożej za noclegi

Hotelarze przekonują, że wzrost cen noclegów wynika z tego, że podrożała energia elektryczna, woda, gaz, wywózka selektywna, a przede wszystkim koszty pracowników. Andrzej Antoniuk, właściciel hotelu w Olsztynie powiedział:

W górę poszły też ceny materiałów budowlanych, nasz hotel cały czas się rozwija, inwestujemy, robimy remonty, podnosimy standard. Ceny rok do roku poszły w górę o jedną trzecią. Podnieśliśmy ceny, żeby uzyskać jakąś rentowność, ale nie są one jakoś wyżyłowane.

Facebook/Zakopane

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Pexels

Komentarze