Gazeta Wyborcza: Magda Gessler żąda 100 tys! od restauracji z Kuchennych Rewolucji.

Magda Gessler wycofała rekomendację dla lokalu gastronomicznego z Łeby, ten jednak nadal reklamuje się jej nazwiskiem.

Baner sugerujący, że Magda Gessler poleca lokal nieustannie wisi nad wejściem do restauracji. Sprawę już rozpatruje Sąd Okręgowy w Gdańsku.

W 2013 roku restauracja „Łebska Chata” brała udział w „Kuchennych Rewolucje” a Magda Gessler wystawiła lokalowi swoją rekomendację. Jednak 5 lat temu wycofała ją z uwagi na skargi gości. Baner reklamowy z jej wizerunkiem jednak pozostał. Do dziś.

Gessler już dwa lata temu pisała o sprawie na swoim facebookowym profilu:

„Używanie mojego nazwiska, przez tę restaurację, niezależnie od kontekstu, od marca 2014 roku jest nielegalne. Absolutnie nie podpisuje się pod tym co tam się dzieje, jeśli ktoś chce się tam wybrać to ostrzegam, że robi to na własna odpowiedzialność. Tego typu nadużycia, niestety, zdarzają się, za każdym razem zajmuje się nimi moje biuro prawne. Procesy, potrafią trwać a ja nie mam na to wpływu”.

Sprawa o naruszenie dóbr osobistych została skierowana do Sądu Okręgowego w Słupsku. Gessler żąda od właściciela 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia, a także przeprosin. Przed sądem właściciel tłumaczył, że Gessler … nie powiedziała mu aby zdjął baner.

Sąd w Słupski orzekł, że Mirosław B. będzie musiał zapłacić Gessler 9 tysięcy złotych zadośćuczynienia oraz przeprosi restauratorkę na ulotkach oraz banerze wywieszonym przy restauracji – z adnotacją, że Gessler nie była świadoma, że jej wizerunek jest wykorzystywany.

Apelację w związku z wyrokiem wniosła jednak sama… Gessler. Co prawda satysfakcjonowały ją przeprosiny oraz ich forma, jednak kwota zadośćuczynienia już nie. Wobec tego w czwartek sprawa trafiła na wokandę Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Restauratorka nie zjawiła się w sądzie, natomiast właściciel restauracji zaznaczył, że po otrzymaniu pisma dotyczącego zdjęcia baneru od razu to zrobił.

– Poza tym w wydanym w 2015 roku przez panią Gessler przewodniku po najlepszych restauracjach w Polsce znalazła się moja „Łebska Chata”, a na zdjęciu w książce widać ten baner. Pani Magda nic do tego nie miała – powiedział przed sądem Mirosław B.

Wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych przez właściciela restauracji „Łebska Chata” ma zostać  ogłoszony 25 lipca.

 

Komentarze