Gazeta Wyborcza: PiS jak OŚMIORNICA. „Powiązania z MAFIĄ?”

Gazeta Wyborcza: Jarosław Kaczyński doprowadził do dymisji Marka Kuchcińskiego. Prawe i sprawiedliwe byłoby, gdyby prezes PiS zdymisjonował się sam.” Loty marszałka, to nie jedyny grzech Kuchcińskiego.

Jarosław Kaczyński zdaniem Wyborczej pozwolił wielu ludziom bez kompetencji i kwalifikacji oraz wykształcenia zajmować czołowe stanowiska w państwie. Bez prezesa PiS, jak zauważa dziennikarz gazety ci ludzie byloby nikim. Co jednak z odpowiedzialnością? Wyborcza wprost porównuje PiS do ośmiornicy.

”Oby nie chodziło o tę łódzką ośmiornicę” – pisze jeden z komentujących sprawę marszałka.

Jak zauważa Wyborcza Marek Kuchciński, to technik ogrodnik, który większość przemówień wygłasza „dukając” z kartki. Niechętnie rozmawia z dziennikarzami oraz wszystkie języki są dla niego obce. To, że nie był dobrym kandydatem na stanowisko marszałka sejmu miało być oczywiste od początku.

Kuchciński popełnił kilka błędów, brak osobistego autorytetu zdaniem wyborczej chciał zastąpić siłą i poczuciem władzy. Karając za naruszenie powagi sejmu, sam miał tę powagę naruszyć.

„Jego dymisja za loty rządowym gulfstreamem, który zamienił na taksówkę dla siebie, rodziny, znajomych posłów i ich rodzin, paradoksalnie odwracają uwagę od szkód, jakie Kuchciński uczynił polskiemu parlamentaryzmowi.” – czytamy w Wyborczej.

Czy rzeczywiście tak jest?

Zdaniem Pawła Wrońskiego konsekwencje za sprawę marszałka powinni ponieść Jarosław Kaczyński oraz inni posłowie PiS, którzy chętnie korzystali z pomocy marszałka w ramach przelotu. Ponadto ministrowie, którzy sytuację znali, a mimo to nie zdecydowali się powiedzieć „nie”.

Gdyby podliczyć koszty przelotów HEAD, podczas których uruchamianych jest ok. 200 osób a koszty rosną niebotycznie, to wytykane przez PiS ośmiorniczki PO są ośmiornicą PiS. Trudno się w tej kwestii nie zgodzić patrząc tylko na koszty, z drugiej strony należy przeanalizować zasadność poszczególnych lotów marszałka i dopiero wtedy wyciągać konsekwencje. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Komentarze