Gdynia: Rusztowanie ZAWALIŁO się na LUDZI!

Dramatyczny wypadek w Gdyni. Na przechodniów spadło rusztowanie.

Wypadek w Gdyni. Nagle zawaliło się metalowe rusztowanie. Spadło na dwójkę przechodniów. Wstępne ustalenia wskazują silny wiatr jako przyczynę.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Świętojańskiej. To jedna z głównych ulic Gdyni. Przechodzące dwie osoby nagle zostały przygniecione przez metalowe rusztowanie. 

– Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godz. 13:31. Poszkodowane zostały dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Oboje wydostali się spod rusztowania o własnych siłach. Poszkodowani doznali urazów głowy – powiedział portalowi fakt23.pl rzecznik gdyńskiej Straży Pożarnej,mł. Bryg. Łukasz Płusaz

„Na ulicy Świętojańskiej, w okolicy numeru 33 doszło do wypadku. Z relacji świadka wynika, że spadło rusztowanie. W wyniku tego zdarzenia rannych zostało 2 przechodniów.

Rada na dzisiejszy dzień. Uważajcie na latające przedmioty, parasole i inne. Dziś wiatr jest bardzo silny i może wyrządzić szkody.” – czytany na Facebooku Gdynia 112.

Poszkodowani w wyniku zawalenia się rusztowania trafili do szpitala. Na miejsce przybyła straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Nadzór budowlany ma sprawdzić zgodność zabezpieczeń rusztowania z przewidzianymi normami. Wstępne ustalenia policji wskazują, że do wypadku doszło w wyniku silnego wiatru. Ten wieje z dużą prędkością od poniedziałku rano.

Komentarze