Grała na skrzypcach podczas operacji mózgu. FILM obiegł media na całym świecie!

operacji

W trakcie operacji mózgu pacjentka grała na skrzypcach. Film obiegł media na całym świecie!

U Dagmar Turner zdiagnozowano w 2013 roku wolno rosnącego glejaka II stopnia. Kobieta przeszła radioterapię, ale jesienią 2019 roku okazało się, że guz rośnie i staje się coraz bardziej agresywny. Konieczna więc była operacja.

 

Kobieta zgłosiła się na operację mózgu w King’s College Hospital w Londynie.  Przed samym zabiegiem Dagmar wyznała lekarzowi, że martwi ją możliwość utraty zdolności do gry na skrzypcach- pasji, której poświęca się od 40 lat.

 

Neurochirurg z King’s College Hospital, prof. Keyoumars Ashkan, który z wykształcenia jest również pianistą, potrafił opracować niezwykły plan.

 

Kiedy lekarze przeprowadzali operację na mózgu, kobieta w tym czasie grała na skrzypcach. Choć trudno to pojąć, wszystko uwiecznił film, który obiegł media na całym świecie.

Operacja przebiegła pomyślnie, a lekarzom udało się usunąć ponad 90 proc. guza, w tym wszystkie najbardziej agresywne obszary.

 

„Po raz pierwszy miałem pacjenta, który grał na instrumencie podczas operacji” – przyznał prof. Keyoumars Ashkan, neurochirurg z King’s College Hospital.

 

 

ZOBACZ FILM!

 

 

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:BIEDRONKA WYCOFUJE TEN PRODUKT! Pilnie prosi o jego zwrot!

 

 

Źródło:radiozetzdrowie

Źródło zdjęcia:YouTube

Źródło nagrania:YouTube

Komentarze