GRECJA broni Europy przed IMIGRANTAMI! Jakie działania podjęła?

Grecja podjęła decyzję o zablokowaniu fali imigrantów, którzy chcą ubiegać się o azyl. Skierowała też prośbę w stronę Unii Europejskiej o udzielenie pomocy.

 

Od czasu przejęcie władzy przez Talibów rosną obawy o powrót sytuacji z 2015 roku, kiedy tysiące uchodźców starało się przedostać do Europy. Trasa wiodła wtedy z Turcji przez Grecję i dalej na zachód. Państwa UE do dnia dzisiejszego nie uzgodniły jednak odpowiednich przepisów migracyjnych. Premier Grecji Kyriakos Micotakis na konferencji prasowej mówił o sytuacji migracyjnej.

 

Powiem to jeszcze raz: kraje europejskie nie powinny uważać, że Grecja ma sama rozwiązać ten problem i że może utrzymać szczelnie i hermetycznie swoje granice (…) mamy infrastrukturę w przypadku, gdy staniemy w obliczu nowej fali uchodźców (…) Złamię i zmiażdżę siatki handlu ludźmi. Ich potencjalni klienci będą wiedzieć, że mogą zapłacić 1000 lub 2000 dolarów i nie dotrzeć do Grecji (…) Najlepszym sposobem na okazanie solidarności w Europie jest uzgodnienie wspólnej polityki azylowej – mówił.

 

Do dnia dzisiejszego greckie władze wybudowały 30 kilometrowy płot przy granicy z Turcją. Postanowiono również ogłosić przetargi na obozy dla imigrantów na wyspach sąsiadujących z Turcją. Decyzja została skrytykowana przez organizację broniące praw człowieka.

 

Źródło: Forsal.pl

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze