GWAŁTY I MORDY! Talibowie nie oszczędzają nawet dzieci!

Do światowych mediów zaczynaja docierać przerażające relacje z Afganistanu. Tamtejsza władza musiała złożyć broń i poddać się na rzecz Talibów.

Relacje pokazują brutalność nowej afgańskiej władzy. Talibowie chodzą od domu do domu mordując ludzi. Najgorszy los czeka kobiety, które mają obowiązek nosić burki i nie pokazywać się bez mężczyzny. Uciekinierzy informują o porwaniach młodych dziewczyn, które mają służyć za niewolnice seksualne dla islamskich bojowników. Najmłodsze mają dopiero 12 lat.

Na międzynarodowym lotnisku w Kabulu rozgrwają się koszmarne sceny. Ostatni żołnierze USA muszą strzelać w powietrze, by powstzymać spanikowany tłum, który stara się uciec przed Talibami. Ludzie wspinają się po rękawie lotniczym, by dostać się na pokład samolotu. W czasie panicznych prób ucieczki stratowana została młoda kobieta. Najwięksi światowi przewoźnicy zawiesili loty do Afganistanu. Przestań powietrzna dostępna jest tylko na potrzeby wojskowe.

 

Tłum był nie do opanowania. Strzały oddano tylko po to, by okiełznać chaos – powiedział agencji Reutera amerykański obwatel.

 

 

Decyzję o wyprowadzeniu wojsk z Afganistanu podjął prezydent Joe Biden, również poprzedni prezdent USA Donald Trump planował takie posunięcie.. Większość Amerykanów zdążyła już opuścić kraj, co od razu wykorzystali Talibowie przy marginalnym oporze ze strony siłą rządowych. Od samego początku zapowiadali wprowadzenie na terenie całego kraju szariatu oraz ustanowienie Afganistanu Republiką Islamską.

 

Źródło: TVN24 / Reuters / Twitter

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze