Gwiazda serialu „Klan” znalazła prawdziwy skarb w… ŚMIETNIKU! Chodzi o drogocenne…

klan

Paulina Holtz wcielająca się w rolę Agnieszki Lubicz w serialu „Klan” pochwaliła się ostatnio na swoim Facebooku wyjątkowo drogocennym znaleziskiem. Aktorka w śmietniku znalazła kafelki z lat 30, które według niej są bardzo wartościowe.

Paulina poinformowała o wszystkim fanów na Facebooku. Aktorka w śmietniku znalazła drogocenne kafelki z 1937r. zwane „gorsecikami”. Za tą nazwą kryją się niewielkie płytki ceramiczne o charakterystycznych wcięciach. Ich kształt przypomina właśnie kobiecy gorset z wcięciem w talii. Choć wzór najprawdopodobniej pochodzi z Holandii, kafelki cieszyły się wielką popularnością w przedwojennej Polsce.

 

Twierdzi, że osoba która je wyrzuciła straciła sporą sumę pieniędzy, ponieważ równie dobrze mogła je sprzedać za niemałą kwotę. Serialowa Agnieszka postanowiła jednak się ich nie pozbywać i zamontowała znalezione płytki we własnym mieszkaniu. Aktorka przyznaje, że kocha przedmioty z duszą, domy z historią i klimatem. 

 

ZOBACZ TAKŻE: HOŁOWNIA kandydatem na prezydenta!? Dziennikarz oficjalnie wypowiedział się na ten TEMAT!

 

,,Mam w mieszkaniu starą, przedwojenną, oryginalną z 1937r podłogę zwaną „gorsecikami” (jest na moim „zdjęciu w tle”) Jakiś czas temu ktoś w naszej kamienicy robił remont i wywalił na śmietnik 4 worki tych kafelków. Abstrahując od tego, że stracił kupę kasy bo mógł je sprzedać, jestem mega wdzięczna! Z wielkim trudem e te wory do piwnicy gdzie przeleżały kilka lat a dziś zrobiliśmy z nimi porządek i na dniach zostaną ułożone w remontowanej łazience ❤️❤️❤️ Uwielbiam przedmioty z duszą, domy z historią i klimatem!,,czytamy pod zdjęciem

 

Mam w mieszkaniu starą, przedwojenną, oryginalną z 1937r podłogę zwaną „gorsecikami” (jest na moim „zdjęciu w tle”)…

Gepostet von Paulina Holtz – praca&pasja am Dienstag, 26. November 2019

 

Dziś, takie płytki wykorzystuje się w nowoczesnych restauracjach, sklepach oraz przestrzeni domowej. Ich zakup wiąże się z ogromnym wydatkiem więc nic dziwnego, że Paulina tak ucieszyła się ze skarbu. 

 

 

źródło: facebook, fot. facebook

Komentarze