III Wojna Światowa – IRAN USA! „Rakiety UDERZĄ w Polskę…”

Iran przyznał się do ataku powietrznego na USA – zestrzelenia amerykańskiej maszyny.

Dowódca Gwardii Rewolucyjnej Iranu mówi wprost – Jesteśmy gotowi do wojny. Oświadczenie nastąpiło po przyznaniu się przez Iran do ataku na Amerykanów. 

Iran może wystąpić razem z Jemenem – wystrzelony z tego kraju pocisk manewrujący uderzył w kompleks elektrowni w Arabii Saudyjskiej. Biały Dom potwierdza – „zapoznaliśmy się ze szczegółami ataku”. Arabię Saudyjską chroni identyczny jak Polskę system Patriot PAC-3. „Wycelowanie rakiet w sojuszników USA może być kwestią czasu – Polski niestety nie…

uchroni system Patriot, co dobitnie pokazuje przykład z Arabii Saudyjskiej. Rakiety uderzą w Polskę, teraz trzeba możliwie szybko przeanalizować jaki rodzaj pocisku manewrującego użyli Huti i co spowodowało, że Patrioty go nie zatrzymały.” – mówi jeden z ekspertów. 

ZOBACZ TAKŻE : Wyciekł OPIS zabójstwa 10-latki z Mrowin! „ROZERWAŁ jej narządy i…”

Pierwsza informację o ataku na położoną nad Morzem Czerwonym elektrownię w Jizan przekazała telewizja Al Masirah. Pocisk trafił w  strategicznie ważny kompleks. Oficjalnie Arabia Saudyjska nie zareagowała na atak.

Rzecznik Białego Domu poinformował o tym, że USA z uwagą przyglądają się sytuacji na Półwyspie Arabskim. Jedno z doniesień mówi o tym, że Jemeńczycy trafili w stację odsalania wody.

IRAN USA

Tymczasem po przyznaniu się Iranu do zestrzelenia amerykańskiego drona henerał Hossein Salami, naczelny dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej powiedział :

-Nie szukamy wojny z żadnym krajem, ale jesteśmy gotowi na wojnę – mówił na antenie irańskiej telewizji państwowej gen. Hossein Salami. 

Iran potwierdził zestrzelenie drona szpiegowskiego RQ-4 Global Hawk. Iran twierdzi, że zestrzelił go nad wodami Iranu, Amerykanie natomiast, że miało do miejsce nad wodami międzynarodowymi.

Stany Zjednoczone zarzucają Iranowi arak na tankowce. Po tym, USA chce wysłać w ten rejon tysiąc dodatkowych żołnierzy.

Komentarze