III Wojna Światowa – Polska pierwszym CELEM ataku rakietowego!

III Wojna Światowa? Naukowcy powiedzieli, jak mogłaby wyglądać.

Naukowcy z Princeton University dokonali obliczeń dotyczących przebiegu III wojny światowej. Znany jest nawet prawdopodobny tor przemieszczania się ładunków atomowych oraz liczba ofiar ewentualnego konfliktu. Badacze wykonali symulację. Już wiadomo, które rejony ucierpią najbardziej. Niestety nie ma dobrych wiadomości dla Polaków.

Jeśli USA wraz z państwami członkowskimi Sojuszu Północnoatlantyckiego weszłyby w konflikt zbrojny z Rosją, to świat zmieniłyby się o 180 stopni. Symulacja przebiegu konfliktu mówi o nawet 90 milionach rannych i zabitych w ciągu kilku godzin. Zginęłoby 34,1 miliona osób. Ponado aż 55,9 miliona zostałoby rannych. To wszystko liczny z zaledwie kilku pierwszych godzin trwania wojny. Dla porównania w ciągu całej II wojny światowej śmierć poniosło ok. 60 milionów osób.

Dokładna symulacja mówi o wystrzeleniu przez Rosję 300 pocisków jądrowych. Z kolei Sojusz miałby odpowiedzieć 180 rakietami. Następnie strony konfliktu dokonają ataku na strategiczne miejsca przeciwników. Chodzi tutaj o kluczowe aglomeracje miejskie. Z powierzchni ziemii znikną wówczas Waszyngton, Moskwa, Nowu Jork czy Sankt Petersburg. Niestety mocno ma ucierpieć Polska.

Z symulacji amerykańskich uczonych wynika, że Polska byłaby pierwszym celem ataku wroga. To w nasz kraj trafiłby pierwszy pocisk atomowy. Miałby uderzyć w okolice Wrocławia. Naukowcy podkreślają, że symulacja ma przestrzec przed wyścigiem zbrojeń atomowych ukazując skalę zniszczeń.

Komentarze