IMGW ostrzega! NAWAŁNICE z GRADEM dziś w nocy!

Dzisiejsza noc będzie bardzo niespokojna! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alerty.

Burze z gradem pojawią się w Polsce we wtorkowy wieczór oraz nocą na terenie aż sześciu województw – informuje w alercie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB jak zawsze alert przekazuje poprzez wiadomości SMS.

Alert RCB o treści „Uwaga! Dziś (28.07) oraz w nocy silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr” – wysłano mieszkańcom województw…

mazowieckiego, lubelskiego – powiatów: łukowskiego, ryckiego, puławskiego, opolskiego, kraśnickiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Gdzie jest burza? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega.

„Wg prognoz IMGW porywy wiatru mogą osiągać 110 km/h, a opady do 50 mm. Lokalnie możliwy grad” – informuje RCB.

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w wtorkowe popołudnie ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw : pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Alert drugiego stopnia wydano dla województw : mazowieckiego, małopolskiego, łódzkiego, a także częściowo dla terenów Lubelszczyzny i Opolszczyzny.

Według informacji IMGW, w miejscach, w których obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia, prognozowane są  burze z opadami deszczu do 30 mm. Lokalnie spadnie jednak nawet do 40 mm. Wiatr porywach może osiągać prędkość do 90 km/h. Miejscami pojawią się opady gradu.

W województwie łódzkim i we wschodniej części województwa opolskiego wystąpią burze z opadami deszczu do 50 mm. W tych miejscach prędkość wiatru ma przekroczyć 110 km/h. Pojawi się też grad.

Komentarze