Iran ZAATAKUJE Polskę?! USA oficjalnie informują o ZEMŚCIE Teheranu!

III Wojna Światowa ?- Iran zemści się na Stanach Zjednoczonych?

Wciąż zaostrza się konflikt Waszyngton-Teheran. Ambasador Iranu w wywiadzie udzielonym telewizji CNN nie szczędził gorzkich słów. Ambasador Iranu przy ONZ Madżid Takht Ravanczi wyznał, że to Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę Iranowi.

– To jest nowy rozdział, który jest równoznaczny z rozpoczęciem wojny z Iranem. – mówił.

-Odpowiedź na akcję wojskową to akcja wojskowa – dodał.

-W trakcie wzmożonego napięcia między USA i Iranem kluczowe znaczenie ma teraz, jak daleko we wsparciu Teheranu posuną się irańscy sojusznicy na Bliskim Wschodzie – czytany z kolei w publikacji „Washington Post”.

Stany Zjednoczone poinformowały o zemście ze strony Iranu. Jak wskazują może dojść do ataku na sojuszników USA. Chodzi niestety o…

…Sojuszników USA z rejonu Bliskiego Wschodu. To ogromne zagrożenie dla całego świata. Amerykanie wskazali, że zemsta Teheranu może dotyczyć sojuszników USA w regionie. Chodzi o Irak i inne kraje na Bliskim Wschodzie. Póki co nie wskazano możliwości ataku innych państw-sojuszników Stanów Zjednoczonych.

Prezydent Iranu Hassan Rouhani wprost wyznał w sobotę, że Stany Zjednoczone popełniły „poważny błąd”. Chodzi o zabójstwo ważnego generała Kasema Sulejmaniego. Dodał, że USA „poniosą konsekwencje tego przestępstwa nie tylko dzisiaj, ale także w nadchodzących latach”.

Donald Trump jest odpowidzialny za decyzję o zabójstwie generała. Jak uważa podsekretarz stanu USA niektórzy partnerzy Ameryki nie byli pomocni w tej sprawie. Chodzi o Europę.

Fot. YT

Komentarze